Запорізька обласна організація журналістів уже не вперше визнана переможцем Творчого конкурсу НСЖУ, який цього року був присвячений 30-річчю Незалежності України. Голова обласної організації Наталя КУЗЬМЕНКО тезисно поділилася, які пріоритети в роботі Спілки, чому приділяється більше уваги.
ГОЛОВНЕ – ЗАХИСТ ЖУРНАЛІСТА. БОРОТЬБА ТРИВАЄ.
Головна мета – відстоювання прав журналістів на виконання своїх професійних обов’язків, захист від фізичного та морального насилля. Ми послідовно підтримуємо колектив газети «Запорізька правда», який вже другий рік поспіль бореться з депутатським корпусом обласної ради за право реформуватися і працювати. На шляху цієї боротьби за єдину україномовну обласну газету – звернення, зустрічі з депутатами, акції протесту, юридичний захист в судах різних інстанцій (його, до речі, веде член НСЖУ, адвокат Л. Віслоух), організація засідання профільного комітету Верховної Ради. На жаль, депутати обласної ради поки що не виконують рішення суду. Тож, боротьба триває.
Чимало зусиль доклала Запорізька обласна організація НСЖУ і журналісти-телевізійники, щоб нормалізувати ситуацію на Суспільному в регіоні. На жаль, всі акції протесту не тільки в Запоріжжі – по всій Україні, результату поки що не дали.
Майже півроку тривала і епопея з недопуском журналістів не тільки на сесії, а і взагалі у приміщення Запорізької міської ради. Деякі депутати навіть вдалися до фізичного насильства. Довелося паралельно боротися за те, щоб по цих фактах відкрили кримінальні провадження, і водночас – працювати з депутатським корпусом, щоб призвати до порядку мера. Звернення до депутатів, зустрічі з фракціями, нарешті – Звернення до Верховної ради і Президента, до прокуратури.
В результаті, майже через півроку активних дій журналістської спільноти і громадськості, журналістів, хоч і з деякими нелогічними і незрозумілими обмеженнями на сесії і засідання комісій Запорізької міської ради допускають. Міський голова В. Буряк потрапив до списку ворогів преси.
Також відбулася зустріч з правоохоронцями, в компетенції яких перебувають питання захисту прав журналістів. Було відкрито одинадцять кримінальних проваджень щодо перешкоджання журналістській діяльності і факту фізичного насильства. Вісім з цих проваджень зараз перебувають на розгляді, а ми тримаємо ситуацію на контролі. Бо і в Мелітополі, і в Бердянську час від часу виникають ситуації, коли журналістам перешкоджають у виконані їх професійних обов’язків. Реагуємо жорстко і послідовно.
ПРОФЕСІЙНЕ НАВЧАННЯ
Постійно залучаємо редакторів реформованих видань до навчання і семінарів всеукраїнського масштабу як в Києві, так і в Запоріжжі. Цього року тренінги для журналістів провели в Запоріжжі працівники Інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення та радіо, Академія української преси. Обласна спілка НСЖУ організувала і провела семінари для керівників реформованих видань спільно з Інститутом демократії ім. Пилипа Орлика та з юридичною фундацією стосовно захисту прав журналістів та юридичних питань розвитку реформованих ЗМІ. Вівся постійний діалог з обласною дирекцією Укрпошти.
РУКА ПІДТРИМКИ.
«Рука підтримки» – це щорічні благодійні аукціони. Виручені на них кошти йдуть на підтримку журналістів.
За час пандемії провели кілька спеціальних акцій «Рука підтримки» – матеріальна допомога працюючим журналістам, матеріальна підтримка ветеранів, спільні акції з обласним Комітетом Червоного Хреста, організація медичної допомоги тим, хто її потребує, підтримка молодих журналістів у вирішенні їхніх побутових проблем. Від редакції. Варто сказати й про постійну підтримку воїнів і ветеранів АТО-ООС. Головна редакторка «Запорізької правди» Наталя Зворигіна розповіла: «Я є представником Міністерства оборони України з організації доставки української періодики на фронт. Такий наш певний вклад в боротьбу з російськими окупантами і їхніми посіпаками. Також у Запорізькій обласній журналістській організації з перших днів війни на сході започаткували безстрокову благодійну акцію на підтримку воїнів – захисників України. Своїми поїздками на фронт ми доводимо бійцям, що про них не забувають, що вони важливі, і люди вдячні їм за їхній повсякденни