Вже цього вівторка, 27 квітня, обиратимуть нового голову правління Суспільного мовника України. Один із чотирьох кандидатів, які претендують на цю посаду, – активіст Національної спілки журналістів, голова Луганської обласної організації НСЖУ, генеральний продюсер ТРК «Донбас онлайн» Андрій Шаповалов.
Свою передвиборчу програму він разом із іншими претендентами озвучив 19 квітня під час незалежних дебатів, де відбулось обговорення діяльності Національної суспільної телерадіокомпанії України за останні 4 роки. Захід організували проєкт Офісу РЄ «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні» у співпраці з Коаліцією РПР та Цедем.
Як претендент з кола Спілки журналістів, у разі перемоги, збирається будувати діяльність Суспільного протягом наступних чотирьох років? Наведемо кілька цитат із виступу Андрія Шаповалова на теледебатах, оприлюднених на сайті https://stv.detector.media.
Зокрема, Андрій Шаповалов чітко висловився про пріоритетність розвитку регіонального Суспільного мовлення.
«Впевнений: я і команда, яка прийде разом зі мною, зробить все можливе, і навіть неможливе, для того щоб зробити те, про що насправді мріють всі ті люди, які переживають за долю Суспільного мовника. У моїй програмі досить докладно й системно викладено моє бачення подальшого розвитку Суспільного. Думаю, немає сенсу її зачитувати, бо її й так розклали на атоми. А хто полінувався це зробить, зробив Детектор та Отар Довженко, за що йому окремий респект та подяка».
Про команду
«Усіх присутніх тут кандидатів на голову правління я щиро бажаю бачити на ключових посадах у своїй команді. Кажу це відверто і зараз, бо кожен з них має досвід і бажання створити Суспільне в нашій країні».
Створення комфортних умов праці
«Людина має пишатися тим, що вона працює на Суспільному. Впровадження політики за допомогою грейдингової системи – це дуже гарна історія, яку я абсолютно підтримую. Але сьогодні стоїть питання справедливого впровадження цієї системи, і в разі необхідності – гнучкого підходу до можливих змін. Я гарантую, що якщо в мене буде така можливість, я проявлю максимальну компетенцію в цьому питанні. Люди будуть фахові і будуть розуміти розвиток, кар’єрне становлення, і робота в НСТУ буде престижною, хоча й важкою».
Які основні позиції вашої управлінської реформи?
«По-перше, потрібна децентралізація, якщо казати про філії. Дуже велика увага сконцентрована на Центральній дирекції. Тобто половина з 4 212 людей, якщо я не помиляюсь, працює в центрі, близько двох тисяч. Ця децентралізація дозволить бути адміністративній надбудові ближче до вирішення питань людей. Це також дасть відповідь і на питання лояльності співробітників компанії».
Один із кандидатів, Микола Чернотицький, зажадав пояснень щодо стейкхолдерів для НСТУ: «У своїй програмі ви визначаєте основним стейкхолдером владу, вбачаєте можливість отримувати кошти з місцевих бюджетів, не вбачаєте проблем у виготовленні програм на замовлення з цих місцевих бюджетів».
На це Андрій Шаповалов відповів: «Говорячи про владу, я мав на увазі державу Україна. І сьогодні єдиним носієм влади в Україні, згідно з Конституцією, є народ України. Коли ми включаємо Суспільне і не бачимо там представників держави, яких делегував народ, це є зовсім невірно. Люди, які дивляться Суспільне, можуть подумати, що в Україні вже немає влади і немає держави. Робота зі стейкхолдером жодним чином не має стосуватися цінностей і місії Суспільного. Ми бачили на початку нашої зустрічі виступ Микити Потураєва (голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики – ред..). Він також є представником влади, стейкхолдером, з яким треба працювати. Ще раз я хочу згадати слова пані Саллі Браутон-Міцової. Її бачення і принципи ВВС є для мене особисто взірцем Суспільного. Суспільство обирає владу, ВВС служить суспільству, показує слова і дії влади, подаючи всі точки зору. А потім суспільство вирішує, чи тих вони обрали? Це і є прорив, до якого я прагну».
На завершення дебатів модератор Андрій Кулаков поставив усім одне запитання: «Уявіть, що ви перемогли у конкурсі. Посеред фінансового року вам урізають фінансування на 50%, вам треба звикати до стресів. Які статті з видатків пустите під ніж?».
Андрій Шаповалов відповів: «Якщо розглядати кадрову оптимізацію, то я почну зі своєї зарплати і зарплати членів правління. Я зробив великий проєкт на ґрант і маю досвід. Я сподіваюся, що не вдасться нікому задушити Суспільне. Наші партнери і Рада Європи не дозволять задушити свободу слова в Україні».
Нагадаємо, із 2 березня по 1 квітня тривав прийом документів для участі в конкурсі. 7 квітня наглядова рада НСТУ оголосила 13 претендентів на посаду голови правління, яких допустила до участі в першому етапі конкурсного відбору. Трьох кандидатів не допустили.
Кандидати, які пройшли у фінал конкурсу, – це Віталій Докаленко, Оксана Цибуля, Микола Чернотицький та Андрій Шаповалов.
27 квітня наглядова рада голосуватиме за голову правління НСТУ, якого обиратимуть терміном на 4 роки.