Журналісти стають голосом жертв війни, наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко, відкриваючи виставку «Україна: журналісти на передовій», присвячену Дню журналіста, яка стартувала щойно в Києві в холі станції метро «Золоті ворота».
– Ключовою роллю журналістів на війні є боротьба з несправедливістю! – сказав очільник Спілки. – Окупанти сіють багато горя, забирають життя, створюють сотні тисяч трагедій. Правоохоронці не встигають фіксувати всі ці воєнні злочини. Тому ми, журналісти, стаємо голосом жертв війни, даємо шанс на справедливість кожному, хто втратив своїх рідних, знайомих!
Сергій Томіленко наголосив, що російські загарбники розглядають представників українських та зарубіжних незалежних медіа як свої цілі й роблять усе, щоб вільне слово замовкло, а російська пропаганда могла поборювати українців. Але українські журналісти дають цим намаганням гідну відсіч.
– Ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих журналістів і висловлюємо солідарність із тими колегами, які перебувають у полоні, – наголосив Сергій Томіленко. – Ми вимагаємо негайного звільнення журналіста УНІАН Дмитра Хилюка, кримських журналістів Владислава Єсипенка, Ірини Данилович, громадянських кримськотатарських журналістів, над якими Росія влаштувала судилище в Криму… І ми висловлюємо солідарність із Іриною Левченко – нашою запорізькою колегою, яку в травні в Мелітополі разом із чоловіком окупанти «кинули на підвал»… Її доля наразі невідома.
Сергій Томіленко наголосив, що кожний незалежний журналіст – це загроза окупантам.
Для виставки на станції метро «Золоті ворота» Спілка зібрала знімки відомих фотографів і фотографинь, які ілюструють роботу українських воєнкорів, інформацію про працівників і працівниць медіа, котрі загинули внаслідок російської агресії, фото медійників і медійниць, яких переслідує російська влада в Криму.
Частину знімків, представлених на виставці, медійники зробили на фотокамери, які отримали від НСЖУ за підтримки міжнародних партнерів.
Інформаційна служба НСЖУ