Журналісти та фахівці у сфері медіа через агресивну війну, яку росія веде в Україні, перебувають під дуже великим тиском. Медійники втрачають життя, росіяни позбавляють їх волі, вони зникають безвісти.
На цьому наголосив Повірений у справах Посольства Японії в Україні Іджіма Ясумаса, виступаючи на міжнародній експертній дискусії «Два важкі роки війни: подолання викликів для безпеки журналістів та стійкості медіа», яку Національна спілка журналістів України провела спільно з Міністерством культури та інформаційної політики під патронатом Національної комісії ЮНЕСКО.
– ЮНЕСКО продовжує виконувати свою програму невідкладних дій задля безпеки журналістів та допомоги громадянам відновити доступ до верифікованої інформації. Днями делегація Японії під час візиту до ЮНЕСКО підтвердила свій намір продовжити допомагати Україні та виділити 14,7 мільйонів доларів на підтримку діяльності ЮНЕСКО в усіх програмних секторах в Україні. Цьогоріч Японія зосереджена на допомозі журналістам, надаючи їм матеріальну, психологічну та фінансову допомогу та підтримуючи їх у розбудові спроможності власних медіа у цей складний час війни, – заявив пан Ясумаса.
Він наголосив, що роль журналістів, особливо під час війни, є надзвичайно важливою, адже саме медіа доносять до людей правду.
– Завдяки їхній роботі Україна здобуде перемогу! Я зичу українським журналістам безпеки і успіхів! – наголосив повірений у справах Посольства Японії в Україні.
Участь у міжнародній конференції «Два важкі роки війни: подолання викликів для безпеки журналістів та стійкості медіа» взяв також Перший секретар Посольства Японії Уджіхара Такаакі.
У свою чергу голова НСЖУ Сергій Томіленко наголосив на тій великій ролі, яку відіграє уряд Японії у підтриманні та розвитку свободи слова в Україні та подякував цій країні за допомогу працівникам українських медіа. Вдячність за вагому підтримку Японією ініціатив ЮНЕСКО в Україні висловив і присутній на конференції в НСЖУ старший координатор Бюро ЮНЕСКО в Україні Даніель Чутурич.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба НСЖУ