У Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ з початку цього року діє мережа позаштатних зарубіжних кореспондентів. Дев’ять відомих на Запоріжжі теле-радіо та газетних журналістів, які нині перебувають в країнах Європи у статусі вимушених переселенців, увійшли до цієї творчої спільноти. У тому числі й Наталія Маренко (Німеччина. Дрезден), Пропонуємо її черговий матеріал з міста події.
– У межах Форуму Майбутнього в самому серці столиці Саксонії, на площі біля Фраукірхе відбулася акція « Ukraine in Europa» – «Україна в Європі».
Наші українські господарочки напекли смаколиків та влаштували Кухен-базар, майстрині наробили жовто-блакитних сувенірів, мереживниці наплели яскраві серветки, а митці намалювали гарні картини . Всі ці вироби продавалися за пожертвування, а кошти були відправлені на потреби ЗСУ. До речі, серед прикрас були й обереги моїх колег із прифронтового міста Запоріжжя – журналісток Алли Шамрай та Світлани Костюк, які дівчата робили ночами, під розриви снарядів…
Як мед у вуха текли українські пісні у виконанні відомого вже на всю Німеччину народного хору «Воля» під керівництвом нашої землячки-диригентки Наталії Мороз.
А головне – учасники патріотичної акції всі разом зібрали кошти на дрон Mavic 3T для захисників з оперативного підрозділу Національної гвардії України, який працює на південному напрямку – Кринки, Олешки, Гопри, Херсон.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Фоторепортаж Наталії Маренко