«Мешканці Березнегуватської громади, які нікуди не переїхали, відчувають інформаційний голод, адже джерел достовірної інформації нині дуже бракує. Жити на цій території наразі нелегко, а часом і небезпечно. Та ЗСУ б’ють ворога, поступово звільняють нашу землю і люди мають про це знати», – переконана Світлана Лукашенко, головна редакторка газети «Народна трибуна», яка до 24 липня виходила в Березнегуватому на Миколаївщині.
12 січня в чернівецькому Центрі журналістської солідарності відбулася зустріч із Світланою Вікторівною. Рятуючись від війни, вона з родиною вимушено покинула рідну домівку, а відтак призупинився й випуск газети. Нині зі своїми рідними вона тимчасово мешкає у Чернівцях, але ні на мить не покидала думку про своїх читачів та відновлення випуску газети.
На сайті Національної спілки журналістів України Світлана Лукашенко дізналася, що за підтримки НСЖУ вже відновили роботу декілька редакцій газет на деокупованій чи прифронтовій території. Тому мріє, щоби те саме відбулося і для Березнегуватської громади. Про це і йшлося під час спілкування з координатором Центру журналістської солідарності Володимиром Бобром, повідомляють у чернівецькому ЦЖС.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Чернівцях – 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96.
Інформаційна служба НСЖУ