Стихія (дощі), бездоглядність, безпечність та безвідповідальність людей, які мають стежити й за такими речами… Що ще можна додати в цей перелік причин того, що сталося? 13 квітня в Іванкові вода переповненого ставка прорвала піщану дамбу і ринула по річечці Жорнівка вниз, на селище Іванків.
Затопило подвір’я і городи по праву сторону цього рівчака по вулиці 1 Травня. А в деякі будинки вода з мулякою зайшла навіть всередину…
Цей коментар до світлин, котрі я зробив з місця подій – розмиту дамбу та вщерть затоплений город в одному обійсті, того ж дня розмістив на своїй сторінці в ФБ.
Це було вдень. А вже через кілька годин з’явилося кілька ще серйозніших проблем. Набагато більших за обсягами: повінь на річці Тетерів.
Вода прибувала в останні дні поступово, але невпинно. Проте вечором 13 квітня піднялася дуже різко й за пару годин вивела з ладу тимчасовий дерев’яний міст, споруджений замість капітального залізобетонного, підірваного окупантами при відступі з північної території Київщини. Припинився рух на автошляху Іванків-Київ.
Але завдяки оперативним і злагодженим діям військових наступного дня було налагоджено понтонну переправу через мілководний в останні десятиліття Тетерів. По котрому весняної пори колись ходили катери й сплавлявся ліс аж до Києва…
Такий раптовий і значний підйом води – на 3-4 метри – у попередні роки викликало аварійне (а іноді – й організоване штучно) скидання її з водосховища на Житомирщині. Звідки Тетерів тече повз Іванків у Київське море. Очевидно, не обійшлося без людського фактору й тепер.
Сфотографувати місце незапланованих робіт мені не дозволили, поки вони тривають, але й деякі знімки цієї повені я зробив. Вони дають хоч часткове уявлення про її масштаби.
А дощі не припиняються й наслідки цього ще триватимуть, мабуть…
Павло Смовж, головний редактор газети
«Трибуна праці» (Іванків), фото автора