Від початку війни, яку путінська Росія розв’язала проти України, мешканці селища Кринички у Дніпропетровській області не отримали більше жодного друкованого випуску своєї улюбленої газети «Нові рубежі». Воно і не дивно: розповсюдити віддрукований випуск у нових реаліях виявилось неможливо. Втім, редакція видання швидко переорієнтувалась і перейшла в режим роботи онлайн. Про це прес-службі Національної спілки журналістів розповіла головна редакторка видання «Нові рубежі» Галина Литовченко.
«Газета не виходить, – каже вона. – Останній номер вийшов 24 лютого, тиждень не могли доставити з друкарні до передплатників. Але маємо сайт, і всю інформаційну роботу зосередили на ньому. Також видання має сторінку у фейсбуці, де розміщуємо оперативно інформаційні матеріали про стан справ. Передусім, це інформація від місцевих органів влади, волонтерів. На щастя, інформація перевірена, з першоджерел, на нашій території фейків немає».
Зокрема, ранком 13 березня опублікували оперативне зведення від голови Дніпропетровської ОВА Валентина Резніченка: що ситуація в області хоч і тривожна, але контрольована. Мешканців області закликають підтримати економічний фронт, підприємців – відновити роботу, щоб працювала економіка навіть в умовах війни. Напередодні вийшло відеозвернення від голови обласної ради Миколи Лукашука про стан справ.
Галина Литовченко продовжує: «Основну роботу редакція зосередила на допомозі українській армії, теробороні. Допомагаємо шукати людей, які вміють працювати на швейних машинках, аби допомагати виготовляти бронежилети для нашої армії. Молимося за Маріуполь та всю Україну. Публікуємо графік роботи банків, транспорту, в тому числі евакуаційних рейсів.
З колегами, які працюють в інших виданнях, списуємося в месенджерах. У мене багато знайомих журналістів та редакторів із різних регіонів: із Херсону, Харкова, Чернігова тощо. Знаємо, хто сидить у підвалі, у сховищі, кому вдалось евакуюватися. Ми з ними разом брали участь у різноманітних прес-турах, програмах. Співчуваємо і постійно слідкуємо за новинами, що надходять із Маріуполя, Миколаєва, Києва. Дуже боляче сприйняли новину про зруйнований внаслідок бомбування росіянами готель «Україна» у Чернігові, де працювали, в тому числі, знайомі журналісти. Все це ми знаємо, бачимо і пропускаємо крізь серце.
У нашому регіоні, звісно, спокійніше, хоча декілька днів поспіль Дніпропетровську область обстрілювали російські війська. Під час повітряної тривоги ми спускаємось до підвалу разом із дітьми. Буває, сирени виють і вночі, і о п’ятій ранку, тож будемо їх і збираємо до сховища. На щастя, вони ще маленькі і не дуже розуміють всю глибину небезпеки. Багато мешканців Дніпра виїхали за межі міста, але все таки ми сподіваємося, що все буде добре».