Як повідомив сайт Крим.Реалії, Рада Європи згадала фрілансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка, якого Росія звинуватила у «зв’язках з українськими спецслужбами» та «зберіганні й перевезенні боєприпасів», у доповіді, присвяченій переслідуванням працівників преси.
У звіті «Свобода преси в Європі: час переламати ситуацію» йдеться, що у 2023 році переслідування журналістів в анексованому Криму триває, про що свідчить затримання журналістів Лютфіє Зудієвої та Куламета Ібраїмова, вирок журналісту і письменнику Сергію Цигіпі за звинуваченнями у шпигунстві, а також відмова російської влади звільнити та надати медичну допомогу журналістці Ірині Данилович.
В доповіді зазначається, що тільки у грудні 2023 року щонайменше 17 українських журналістів було затримано Росією у Криму та на інших окупованих територіях України.
«У грудні 2023 року російська влада затримала як мінімум 27 журналістів, а також 17 українських представників засобів масової інформації з окупованих територій. Хоча журналістів затримували на кілька днів за спроби висвітлення судових процесів, основну частину звинувачень становлять звинувачення у «фейках» про збройні сили», – йдеться у доповіді.
Нагадаємо, що 10 березня 2021 року позаштатний журналіст Крим.Реалії Владислав Єсипенко перестав виходити на зв’язок із рідними – невдовзі стало відомо, що ФСБ Росії затримала чоловіка, звинувативши його у «зв’язках з українськими спецслужбами», а пізніше у «зберіганні та перевезенні боєприпасів». Російське обвинувачення вимагало для Єсипенка 11 років позбавлення волі. 16 лютого 2022 року російський суддя в Криму Длявер Берберов засудив Єсипенка до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу у розмірі 110 тисяч рублів. Пізніше, 18 серпня 2022 року, підконтрольний Росії Верховний суд Криму пом’якшив вирок Єсипенку до 5 років колонії загального режиму та штрафу 110 тисяч рублів.
У Міністерстві закордонних справ України назвали «політично вмотивованим» винесений Єсипенку вирок.
Держдепартамент США також засудив вирок Єсипенку, назвавши його «ще одним прикладом зловживань російської окупаційної влади у Криму».
Європейська федерація журналістів (EFJ) назвала «пародією на правосуддя» російський вирок у Криму у кримінальній справі проти Єсипенка.
Сам Єсипенко стверджував на суді, що російські силовики його катували, зокрема електричним струмом, домагаючись неправдивих свідчень, і він відмовився від показань на досудовому слідстві.
Інформаційна служба НСЖУ