Солідарність із українськими журналістами та з
Україною висловили члени SEIU – Міжнародної профспілки
працівників сфери сервісу. Це одна з найбільших профспілкових асоціацій світу,
яка лише в Північній Америці нараховує понад 2 мільйони членів. Серед них –
чимало українських працівників і працівниць.
Як жест солідарності, профспілка зробила пожертву в 10 тисяч доларів до фонду журналістської
солідарності з Україною, створеного Міжнародною федерацією журналістів і
Європейської федерації журналістів. Про це йдеться в листі президента SEIU Мері Кей Генрі на адресу Національної спілки журналістів України.
«Страждання українського народу через безглузде вторгнення Путіна глибоко зачіпає не лише наших українських і східно-європейських членів, а й усіх нас. Ваша робота як очей, вух і голосу демократії є важливою, як ніколи раніше», – звернулася до українських журналістів очільниця організації.
Перша секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ виступила на спеціальному онлайн-заході солідарності, що його організувала профспілка SEIU. «Профспілки по всьому світу засуджують вторгнення Путіна», «Трудящі люди лише втрачають від військових конфліктів», «Стійкість українців надихає», «Підтримуємо вас у боротьбі з тиранією», – такими словами члени профспілки висловили свою підтримку українцям.
У заході, на якому головувала президент SEIU Мері Кей Генрі, взяли участь майже 200 представників із різних країн.
«Багато учасників обрали фоном український прапор або українську символіку. Лунали теплі слова підтримки, було помітно, що війна в Україні глибоко зачепила простих людей у всьому світі. Наприкінці заходу модератор запропонувала всім включити мікрофони і сказати «Слава Україні!» Це було дуже зворушливо», – розповіла про подію Ліна Кущ.
Виступаючи під час заходу, перша секретар НСЖУ поділилася особистим досвідом переселення внаслідок війни і атмосферою, яка панує в українському суспільстві.
«Війна стала несподіванкою для більшості українців. Ніхто з нас не планував, що збройне вторгнення змусить мільйони людей залишити свої домівки. Понад 3 мільйони українців виїхали за кордон, половина з них знайшла притулок у Польщі. Це найбільша за 70 років міграційна криза в Європі».
Ліна Кущ додала,
що це вдруге, коли вона змушена залишити рідний дім через російське вторгнення.
«Я народилася, виросла і працювала в Донецьку до 2014 року. Це регіон на
кордоні з Росією. Кордону до 2014 року не було – це була просто умовна лінія в
лісі або в степу. Ми жили, як сусіди, наша країна розвивалася, але Росія весь
час прагнула контролювати українську владу через політичний та економічний
вплив. В 2013 році українці вийшли на Євромайдан, щоб висловитися за
євроінтеграцію, за європейські цінності і проти тодішнього проросійського
президента Януковича. Президент застосував силу проти демонстрантів, але під
тиском суспільства, яке було налаштоване стояти до кінця, утік. Після цього
Росія військовим шляхом захопила частину України – Крим – та розпочала гібридну
війну на сході. Моє рідне місто опинилося в окупації. Як українська
журналістка, я стала отримувати погрози, тому змушена була залишити місто разом
із сім’єю», – поділилася спогадами журналістка.
Ліна Кущ розповіла про те, як працює Національна спілка журналістів України в умовах війни, про те, як міжнародна спільнота може допомогти українцям, і висловила вдячність Міжнародній профспілці працівників сфери сервісу за дієву підтримку.
«Допомога може бути в різних формах. Насамперед – в інформуванні і поширенні інформації про ситуацію в Україні. Ми закликаємо чинити тиск на уряди для більш дієвої підтримки України, а також тиск на компанії, які продовжують вести бізнес із Росією. Це також може бути допомога українським біженцям або фондам, які допомагають українцям сьогодні – таким, як фонд солідарності Міжнародної федерації журналістів. Це війна не регіональна, – це війна за цінності. І сьогодні всім нам важливо продемонструвати, що цінності свободи вищі за економічну вигоду і байдужість».