Дивовижну за духовним і сенсовим наповненням відзнаку заснувала для захисників і захисниць громадська організація «Оберіг людства». Вона має назву «Сила любові», і вшановують нею пари, які поєднали свої долі під час війни.
Днями церемонія нагородження такими відзнаками відбулась у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська». Голова ГО «Оберіг людства» Тетяна Забавська відзначила, що авторитетна комісія відібрала з багатьох історій кохання людей, які в умовах війни або зустріли одне одного й зрозуміли, що це доля, або ж утвердились у своїх почуттях, які зародилися раніше й загартувались воєнними випробуваннями, вісім пар. Вони й стали героями цієї урочистої церемонії.
Від Національної спілки журналістів України пам’ятну відзнаку, на якій викарбовано «За вірність та кохання», вручила красуні Анні з позивним «Тіффані» та її маленькому синочку Леву секретар НСЖУ, заслужена журналістка України Зоя Шарикова. Чоловік Анни Олександр, на жаль, не зміг прибути, бо перебуває в місцях бойових дій. Але красива медаль дуже зацікавила Левчика, який практично першим, раніше за маму, до неї доторкнувся…
– З усіх тем журналісти найбільше люблять писати про життя – зазначила Зоя Шарикова. – А значить – про любов, бо це найголовніший сенс життя. На жаль, тепер нашим журналістам найбільше доводиться писати про війну. Але сьогоднішня зустріч і ця атмосфера, ці відзнаки свідчать, що навіть війна не може перемогти любові.
Історія пари, яка стала «підшефною» Спілки журналістів, начебто схожа на звичайну. До війни обоє, і Анна, й Олександр мали мирні професії. Він займався вантажними перевезеннями, захоплювався підводним полюванням, вона шила екопродукцію. Після лютого 2022 року Олександр Хаустов – військовослужбовець, а Аня Селедкова – парамедикиня. Вони й познайомились на позиції. Олександрові сподобалась дівчина, яка приходила ознайомитися з місцем їхнього перебування, вразила його своєю сміливістю й водночас жіночністю. Тож він під різними приводами почав учащати до медичного намету. Зрештою й освідчився, причому під час обстрілу. І майбутнього синочка Аня виношувала теж на позиції, до семи місяців вагітності перебувала на службі. Нині вона з малюком у більш спокійному місці, але душею біля чоловіка, біля своїх бійців. Сказала, що як тільки з’явиться можливість, повернеться на службу.
Подібні історії, кожна зі своїми обставинами, й у інших семи пар. На зустрічі в Софії Київській всі були зворушені, як охоче знайомились у мам на руках два хлопчаки, яким немає ще й року: до нашого знайомого Лева тягнувся й бадьоро змахував ручками ще один козак, син подружжя Валентини та Євгена Коваленків Назарчик.
Тож навіть війна безсила перед людськими почуттями, перед справжньою любов’ю, яка продовжує рід людський. Ось що утвердила акція, проведена організаторами заходу – громадською організацією «Оберіг людства» й Асоціацією мистецтвознавців, експертів, оцінювачів та реставраторів за підтримки ГО «Кращий художник». Їхніми партнерами в цьому стали також Галина Алмазова – волонтерка, бойовий водій-парамедик, старша лейтенантка ЗСУ, віцепрезидентка Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова, народна героїня України, та Оксана Тихоненко – громадська діячка, волонтерка, керуюча партнерка мережі «Євразія», а також ГО «Федерація жінок за мир у всьому світі» на чолі з Тетяною Коцебою, Всеукраїнська ліга українських жінок, яку очолює Марія Петрова (Мацюк), товариство «Україна – Світ».
Відзнаки для цієї церемонії створив і виготовив керівник ВТО «Орден» Олександр Сопов.