Першокурсники профільних кафедр Івано-Франківських вишів – Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника й Університету Короля Данила пройшли урочисту Посвяту в журналісти на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття – символічному місці для медійників. Саме у цьому місці, на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття, яка була закладена 2010 року на території Івано-Франківського лісового селекційно-насіннєвого центру, такі посвяти відбуваються щороку.
Цьогоріч на Алеї було дуже людно: зібралися майже 70 першокурсників, представники Івано-Франківської обласної організації Національної спілки журналістів України і Центру журналістської солідарності НСЖУ, місцевих медіа, власкори центральних телеканалів, ветерани журналістики, духовенство та працівники лісового селекційно-насіннєвого центру, що в селі Острині Івано-Франківського району.
Із вітальними словами до студентів-журналістів звернулися голова обласної спілки журналістів Лілія Боднарчук, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності, заслужена журналістка України Вікторія Плахта, ветеран журналістики, заслужений журналіст України Володимир Безгачнюк та директор радіо «Дзвони» отець Софрон Зелінський. Вони побажали майбутнім медійникам бути чесними, сумлінними і відданими обраній професії журналіста.
–Журналіст має відповідати за кожне своє слово і бути максимально чесним. Якщо ви обрали справою свого життя журналістику, чесно і сумлінно служіть народу України, не заплямуйте мужності й відваги світлої пам’яті наших колег, будьте мужніми та рішучими у виконанні професійних обов’язків за будь-яких обставин і викликів часу, в своїй професійній діяльності сповідуйте лише Правду!», – наголосила, звертаючись до студентів, Вікторія Плахта.
Отець Софрон поблагословив й освятив майбутніх журналістів на щасливу дорогу знань.
–Кожен журналіст має володіти двома важливими рисами. Перша – говорити лише правду! Друга – мужність! Тобто, замало любити правду, а треба мати мужність цю правду сказати, донести до людей, висловити. Саме таким має бути журналіст, – підкреслив він.
Майбутніх медійників зі знаковою подією в житті привітали також їхні академнаставники груп Соломія Хороб і Тетяна Струтинська із кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та викладачка кафедри журналістики, реклами та зв’язків з громадськістю Університету Короля Данила Христина Кухарук. Вони побажали натхнення та успіхів на шляху до здобуття омріяної професії.
Опісля першокурсники спеціальності склали символічну Присягу та хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих журналістів.
У виконанні студентів та викладачів Фахового коледжу Університету Короля Данила» під керівництвом Ігоря Дем’янця прозвучала «Молитва за Україну». Завершилась урочиста подія висадженням деревець на Алеї пам’яті журналістів Прикарпаття та спільним фото.
Організаторами цієї знакової події виступили Івано-Франківська обласна спілка журналістів та Івано-Франківський Центр журналістської солідарності. Ведучою заходу була кореспондентка ВВС Україна в Івано-Франківській області, голова Молодіжної ради обласної спілки журналістів Ліліана Хомишин.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів