Без фінансової підтримки з боку держави більшість українських ЗМІ не зможуть успішно подолати кризу, в якій опинилися через ситуацію із поширенням Covid-19 та запровадженням карантину в державі та світі. Такі думки висловлюють редактори медіа, зокрема представники телерадіокомпаній, які взяли участь в опитуванні НСЖУ щодо перспектив розвитку медійної галузі. Зокрема, подаємо відповіді на питання: «Три необхідні кроки з боку влади, аби забезпечити економічну стабільність медіа» та «Що саме через упровадження карантину хвилює вас найбільше? Який майбутній розвиток подій для вашого медіа ви прогнозуєте?».
Олена Смирнова, газета «Факти та коментарі» (Київ): – Фінансова та інформаційна підтримка незалежних ЗМІ, яки підтримують українську державність незалежність та єдність. Хвилює те, що ще деякий час ще буде виходить невеличкий тираж на папері, та залишиться сайт – він і зараз працює, в велика частина колективу буде звільнена, я – теж…
Оксана Васильєва, ТОВ «Телерадіокомпанія ТТV» (Кіровоградська обл.): – Необхідна фінансова підтримка держави та скасування податків на тривалий період.
Натомість хвилює безпека колективу. Прогнози не берусь робити.
Гліб Головченко, телекомпанія «ТАК TV» (Миколаївська обл.): – Враховуючи зарубіжний досвід, пропонуємо в рамках дій щодо підтримки регіональних телевізійних кампаній:
1. Розглянути можливість адресних дотацій на заробітну плату та цифровий зв’язок (від 1 500 000 до 3 200 000 грн. на рік) через систему Держтелерадіо України та Національної ради з питань телебачення та радіомовлення України (до 3 головних мовників у кожному регіоні).
2. Забезпечити фінансування інформаційних повідомлень щодо діяльності держави та державних органів, у тому числі в боротьбі з COVID-19, в ефірах регіональних телерадіомовників.
3. Спрямувати значні бюджети на поширення інформаційної кампанії щодо протидії коронавірусу, таким чином забезпечивши ще підтримку регіональних медіа.
Нагадуємо, що за результатами дослідження НСЖУ, на карантині українські ЗМІ різко втрачають доходи та накопичують борги. 82% редакторів скаржаться на втрату рекламодавців через запровадження карантинних заходів та економічну кризу, викликану епідемією коронавірусу. Редакції згортають реалізацію нових проектів (52%) та скорочують обсяги медіавиробництва (44%). При цьому 9% ЗМІ призупинили свою діяльність на час карантину. У редакціях масово впроваджують заходи зі скорочення витрат на персонал. Національна спілка журналістів України спільно з Українською асоціацією медіабізнесу та Асоціацією незалежних регіональних видавців звернулася до керівництва країни із закликом невідкладно стати на захист інформаційної безпеки України в умовах карантину.
Попередні публікації пропозицій редакторів українських медіа:
ПОРЯТУНОК МЕДІА. Соціальна реклама та дозвіл на торгівлю пресою (опитування редакторів Півдня)
ПОРЯТУНОК МЕДІА. Пропозиції владі від редакторів дніпропетровських газет (опитування)