У межах співпраці між Львівським Центром журналістської солідарності НСЖУ та Центром медіаосвіти та інтерактивності Щецінського університету, яка зародилася з моменту підписання угоди про співпрацю відбулася перша ознайомлююча онлайн-зустріч з координатор кою Львівського Центру журналістької солідарності НСЖУ Наталією Войтович. У зустрічі взяли участь директор Центру медіаосвіти та інтерактивності др Конрад Войтила та Мирослава Рудик – журналістка NiUS Radio, Кшиштоф Флашинський – кординатор напрямку журналістики в Щецінському університеті.
Для студентів-журналістів третього року навчання Щецінського університету Наталя Войтович підготувала інформативну презентацію про діяльність Львівського Центру журналістської солідарності НСЖУ, його мету і завдання. Польські студенти дізналися про особливість роботи журналіста в умовах війни, про те, як діють журналістські стандарти під час висвітлення подій, пов’язаних з російсько-українською війною, які вимоги до іноземних журналістів, які прагнуть інформувати свою аудиторію з гарячих точок. Студенти на конкретних прикладах побачили специфіку інформування у воєнний час, розглянули також приклади ворожої дезінформації в повідомленнях та застосування діпфейків.
Пріоритетом спільних дій щодо співпраці між Центром журналістської солідарності НСЖУ та Центром медіаосвіти і інтерактивності Щецінського університету є загальне покращення якості журналістики та вдосконалення медійного виробництва, обмін знаннями та досвідом з метою підняття рівня соціальної комунікації в Польщі та в Україні, включаючи підтримку громадянської журналістики. Саме молоде покоління журналістів повинно знати ці засади журналістської праці у час воєнного стану, щоб відповідально будувати свою інформаційну діяльність.
Така співпраця на рівні освітньої інституції – Щецінського університету, а саме через Центр медіаосвіти та інтерактивності впроваджуватиме знання та обмін досвідом для виховання і навчання майбутніх журналістів. Це відкриває широкі перспективи для практичної реалізації різних активностей молодого покоління журналістів – стажувань, практик та підвищення кваліфікації працівників медіа та академічних працівників для творення спільного якісного українсько-польського інформаційного простору.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Львові – 097 907 97 02 (Наталія Войтович, координатор Львівського центру), адреса: вул. Соломії Крушельницької, 5.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційний центр Львівського ЦЖС