Прикарпатський поет, член НСЖУ, лавреат народної Шевченківської премії Богдан Томенчук презентував нову книжку поезій «Густина порожнечі». У ній – понад двісті віршів, які поет створював упродовж усього життя.
Автор каже, що водночас працював над книжкою все життя, і все ж кілька місяців думав, чи випускати її в світ.
– Я вагався, чи треба людям у цей час книжок. Але рятуючи тіла людям, треба порятувати і душу. Книжка про життя, про нас із вами і про те, що в цій порожнечі має бути щось таке, навколо чого треба єднатись. У страшній порожнечі початку війни люди гуртувалися, – розповідає Богдан Томенчук.
За його словами, «Глибини порожнечі» не було б без бажання читачів. Зокрема, коли він виступав у місті Городок Львівської області, повний зал у тиші слухав його вірші і саме там він дав обіцянку таки видати цю книжку».
Голова Городоцької територіальної громади, яка спонукала до видання книжки, Володимир Роменяк зазначив, що глибоко вражений творчістю Богдана Томенчука.
– Дякую, що він у нас є, – зазначив Володимир Роменяк.
Кошти від продажу «Густини порожнечі» підуть на видання книги поезій про війну «Вишийте, мамо, бронежилет…». А вже гроші від реалізації цієї книжки всі до копійки буде передано ЗСУ.
Модерувала презентацію, яку доповнювала прекрасна музика від відомого камерного оркестру «Гармонія Нобіле», докторка філологічних наук, професорка ПНУ ім. В. Стефаника, членкиня НСЖУ й НСПУ Ольга Деркачова.
ДО РЕЧІ. Незабаром виповнюється 30 років з часу виходу першої поетичної збірки Богдана Томенчука. «Густина порожнечі» – вже дванадцята.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС