Прем’єрою моноспектаклю «Ісіда в Таврії» у Запоріжжі продовжилось знайомство журналістів-переселенців з репертуаром Театру молоді, організоване Запорізьким Центром журналістської солідарності НСЖУ. Актори презентували медійникам спектакль, який вразив журналістів своєю близькістю до сучасності.
У камерній залі театру глядачів і акторку відділяли лиш кілька кроків. Може тому такими пронизливими були кожен погляд, кожен рух, кожен звук, кожне слово героїні? В певні моменти хотілося зірватись зі свого глядацького місця і обійняти Ісіду, яку блискуче зіграла Олеся Плахоткіна, і її віртуальних жінок-супутниць: волонтерку, матір, дружину… Обійняти і заспокоїти: «Все буде добре!», – якби ж то я була богинею Ісідою!
Режисер Геннадій Фортус та авторка п’єси «Ісіда в Таврії» Наталія Ігнатьєва так само талановито змогли провести цю неймовірну подорож крізь віки. Жінка їде в старенькій «Таврії» на окупованій ворогом території. Часом вона бере пасажирів і слухає їхні історії, а часом – лишається на самоті зі своїми думками. Жінка, яку звуть Ісіда, їде шляхами війни до свого коханого – Осіріса… Так єгипетський міф про богиню, що воскресила чоловіка, трансформується на близьку нам, сучасним українцям, ситуацію…
Після спектаклю глядачі поспілкуватись з Олесею та Наталею, і це вже була тепла, дружня розмова про наше важке сьогодення, про віру і довіру, допомогу нашим ЗСУ… Потім у залі прозвучало: «Слава Україні!». І так само звучно у відповідь: «Героям Слава!».
Не ставили за мету розповісти зміст п’єси, але порадити запорізьким глядачам все ж ризикнемо: при нагоді неодмінно подивіться в Театрі молоді «Ісіду в Таврії»!
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Алла Шамрай, радіо-журналістка з Енергодара