Запорізькі медійники – люди, віддані професії і готові в непростих воєнних реаліях доносити людям правдиву інформацію про події на фронті і в тилу – напередодні Дня журналіста зібралися на обласний фестиваль в клубі «Мануфактура Розенталь», де почули на свою адресу багато вдячних слів та отримали нагороди.
Привітали колег зі святом голова обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко і відповідальний секретар Валентина Манжура, які також є співкоординаторами Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ.
Журналісти хвилиною мовчання вшанували пам’ять дітей, загиблих внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, та вшанували пам’ять своїх загиблих колег, серед яких головний редактор видання «Афіша Запоріжжя» Олег Якунін.
Начальник Запорізької обласної військової адміністрації Юрій Малашко привітав журналістів з професійним святом і побажав їм чесно служити улюбленій справі на благо України. Юрій Малашко вручив відзнаки Президента «За оборону України» членам НСЖУ, які від початку війни з ризиком для життя висвітлюють події на передовій, у прифронтових громадах, розповідають про героїзм українських воїнів, волонтерів, документують свідчення злочинів російських агресорів.
Відзнаки було вручено фотокореспонденту сайту «061» Катерині Клочко, власному кореспонденту Національного інформаційного агенства «Укрінформ» в Запорізькій області Олександру Павлову, військовому кореспонденту фінської газети Iltalehti, керівнику Запорізької медіаагенції «Агентство регіональних ініціатив».
Медалі «За розвиток Запорізького краю» голова ОВА вручив власній кореспондентці телеканалу «Інтер» в Запорізькій області Інні Гогой, журналісткам Ірині Єгоровій, Світлані Шкарупі, оглядачу газети «МИГ», Вікторії Горбатко з Бердянська, начальниці відділу зв’язків із ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Запорізькій області Юлії Баришевій.
Почесною Грамотою облдержадміністрації нагороджено колектив Запорізького Центру журналістської солідарності НСЖУ.
– Ми дуже високо цінуємо все, що робить нині наш Центр журналістської солідарності для журналістів-переселенців і місцевих медійників. Ви дійсно стали Центром незламності журналістів. Ви допомагаєте, навчаєте, підтримуєте. Це дуже важливо сьогодні. Ми цінуємо вашу надійність, оперативність, вміння вирішувати проблеми своїх колег, бути завжди на передовій лінії інформаційного фронту, – зазначив Юрій Малашко, вручаючи високу нагороду Наталії Кузьменко та Валентині Манжурі.
Окрім того, 12 запорізьких журналістів відзначені Грамотами обласної державної адміністрації, 2 – Запорізької обласної ради. А кореспондентка телеканалу «Рада» Олена Голобородько та фотокореспондент Національного ІА «Укрінформ» Дмитро Смол’єнко відзначені Почесними Грамотами Державного Комітету телебачення та радіомовлення України. Почесними Грамотами НСЖУ нагороджені 5 журналістів – воїнів ЗСУ і 9 журналістів-волонтерів та журналістів, які працюють на передовій.
– Це – наш вагомий творчий доробок, яким можна пишатися, це внесок запорізьких журналістів у спільну перемогу над ворогом. Серед найкращих і місцеві медійники, і наші журналісти-переселенці, і наш Центр журналістської солідарності в цілому. Приємно, що нас на Запоріжжі цінують, що наша робота потрібна і допомагає людям, – зазначила голова Запорізької обласної організації НСЖУ, координатор Центру журналістської солідарності Наталія Кузьменко.
Запорізьких журналістів також привітала директорка Запорізької обласної філармонії Ірина Конарєва. А юний бердянський художник, відомий запоріжцям як Космо Макс, подарував обласній організації НСЖУ свою картину «Квіти – символ перемоги». А ще були мистецькі вітання від народного казацького ансамблю «Пернач», театру моди «Натхнення» міського палацу творчості дітей та юнацтва, співаків Анастасії Мінченко, Юрія Аврамця, Андрія Шмиріна.
За допомогою відеозв’язку медійників привітав з Ізраїлю відомий композитор, естрадний співак, волонтер, член НСЖУ Анатолій Сердюк.
А про те, що свято дійсно вдалося, свідчила тепла і дружня атмосфера в залі і слова подяки Наталії Кузьменко і Валентині Манжурі, які згуртували журналістську спільноту.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Ніна ДЕРКАЧ