Бути сильнішими, краще адаптуватися до змін у нових реаліях. Ставимо це за мету, і рухаємося до неї, не лише долаючи виклики, а розглядаючи ці виклики як можливості для розвитку й трансформації, наголошує голова Дніпропетровської обласної організації НСЖУ Олексій Ковальчук.
– Ключове завдання 2025 року – збереження і розвиток локальних медіа, котрі, на мою думку, і є основою інформаційного ландшафту країни, як і джерелом перевіреної інформації, соціальної згуртованості громад та суспільства. А трансформація в умовах війни – це не лише про виживання, а про можливості для життя. Ми повинні бути готовими до змін, готовими брати на себе відповідальність і підтримувати наших спільчан, забезпечувати їх необхідними ресурсами, проводити ефективні навчання, надавати юридичну допомогу та інше.
Маємо створити умови для кількісного збільшення спілки, обласних організацій, з поєднанням якісного компонента. Варто передбачити розвиток нових форм роботи, активностей, посилення солідарності як єдиної спільноти. А паралельно з цим – і відповідальності медійників перед Спілкою. Підкреслю, що у Дніпропетровській обласній організації НСЖУ чітко дотримуємося Статуту. Якщо людина не сплачує протягом кількох років внески, значить їй членство не потрібне, бо не цікавиться діяльністю організації, вряди-годи згадує, що має квиток. За цих обставин правильним і справедливим буде виключення із Спілки
![«Підтримую ідею впровадження національної прескарти для журналістів», – Олексій Ковальчук 18 «Підтримую ідею впровадження національної прескарти для журналістів», – Олексій Ковальчук 1](https://nsju.org/wp-content/uploads/2025/02/photo_2025-02-09_23-08-53-2.jpg)
Хотів би ще зосередити увагу на важливому проєкті – впровадженні національної прескарти. Цей проєкт зараз є дуже актуальним для медійників. Його запуск потрібен також і відповідно до змін у законодавстві. Національна спілка журналістів України має досвід прийому документів для вступу у Спілку у формі онлайн. Таким сервісом скористалося багато колег. А зараз є потреба опрацювати питання видачі національної прескарти. Це стане новим кроком для залучення до Спілки воєнкорів, фіксерів фрілансерів, молодих медійників, які активно працюють в інформаційному полі країни, але поки що перебувають поза Спілкою. Переконаний, що робота, яку варто спрямувати і на залучення нових членів до НСЖУ, і видача пластикових прескарт журналістам, які реально працюють в різних медіа чи фрілансами, матиме величезне значення для підтримки свободи слова в Україні, демократії і нашої перемоги.
Щодо національної прескарти, вважаю, що необхідно делегувати повноваження по видачі, обліку, верифікації отримувачів Національній спілці журналістів України. Володітимуть посвідченням журналісти, які залишаються у професії. Центральний офіс НСЖУ справиться з такою роботою. Це питання доречно включити у перелік пріоритетів на 2025 рік для опрацювання.
![«Підтримую ідею впровадження національної прескарти для журналістів», – Олексій Ковальчук 19 «Підтримую ідею впровадження національної прескарти для журналістів», – Олексій Ковальчук 2](https://nsju.org/wp-content/uploads/2025/02/photo_2025-02-09_23-12-44.jpg)
Підготувала Людмила Мазнова
Виступ на розширеному засіданні Правління НСЖУ, яке відбулося в онлайн-режимі 23 січня 2025 року за участю понад 50 спілчан із усіх регіонів України. Правління одностайно підтримало пріоритети НСЖУ на 2025 рік. Ключові напрямки: захист журналістів та свободи слова, системна допомога регіональним та місцевим медіа, солідарність з полоненими колегами, розвиток мережі Центрів журналістської солідарності, посилення міжнародної співпраці.
Дискусія з цього приводу: