Прийом медійників до спілки та організація заходів до Дня журналіста стали основними темами засідання Правління Запорізької обласної організації НСЖУ. Лави Спілки поповнили чотири талановитих журналіста. Це операторка телеканалу «Ми – Україна» Дар’я Зирянова та оператор марафону «Єдині новини» Олександр Осадчий, відома на Запоріжжі журналістка Ольга Боглєвська, яка довгий час працювала в провідних запорізьких виданнях, та кореспондентка газети «Мотор Січ» Вікторія Віншель.
– За останні два роки Національна спілка журналістів України так потужно розгорнула діяльність щодо захисту прав журналістів, так системо й ефективно працює на інформаційному фронті, що я відчула потребу й необхідність приєднатися до цієї великої роботи й до колег, які її ведуть у важких умовах війни, – зауважила Ольга Боглевська.
Також пані Ольга високо оцінила значення Центрів журналістської солідарності, де медійники можуть отримати всіляку допомогу та виявила бажання долучитися до роботи Запорізького Центру.
Також на засіданні був затверджений план заходів по відзначенню професійного свята – Дня українського журналіста. Його програма розрахована на кілька днів. Так, 4 червня відбудеться вже традиційний обласний Фестиваль журналістики з відзначенням творчих здобутків колег та концертною програмою. 5 червня буде проведено захід «Рука підтримки», під час якого журналісти-переселенці та ветерани організації отримають гуманітарні продуктові набори.
6 червня, безпосередньо в день свята, в Центрі журналістської солідарності відбудеться урочисте зібрання журналістського активу ЗОО НСЖУ і ZOOM-конференція за участю голови НСЖУ Сергія Томіленка та журналістів Одеської обласної організації, до якої доєднаються журналісти з Миколаєва і Херсона. Також до онлайн зустрічі доєднаються студенти ЗНТУ «Запорізька політехніка».
Того ж дня у Будинку преси відбудеться урочисте відкриття меморіальної дошки відомій запорізький журналістці, колишньому відповідальному секретарю Запорізької обласної організації НСЖУ, голові ради ветеранів-журналістів Майї Костянтинівні Мурзіній. Одразу після заходу – святкові збори ветеранів в пресцентрі «Журналіст».
І, нарешті, 8 червня планується онлайн зустріч координаторів та працівників всіх Центрів журналістської солідарності НСЖУ з представниками ЮНЕСКО, під егідою якої працюють Центри, та представниками зарубіжних журналістських інституцій, які надають всебічну підтримку українським медійникам.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталія Кузьменко, координатор Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Валентина Бистрова. Фото Дар’ї Зирянової