23 липня, на 62 році життя помер доктор історичних наук, професор Ужгородського національного університету, заслужений працівник освіти України, член Національної спілки журналістів України, шеф-редактор «Панорама Медіа Групи» Василь Васильович Гарагонич.
Життєвий шлях Василя Гаргонича
Народився Василь Васильович 18 липня 1959 року. Середню освіту здобув у СШ №2 імені Т.Г.Шевченка м. Мукачева (закінчив із золотою медаллю).
Вже з юності мав велике бажання стати журналістом. Як зізнавався в одному із інтерв’ю, бажання стати журналістом було настільки потужним, що за відсутності в Закарпатті відповідного факультету обрав… історичний, оскільки розумів, що одне другому не те що не завадить, а й за певних обставин навіть допоможе.
Студентом історичного факультету УжДУ з першого до останнього дня навчання активно співпрацював з університетською багатотиражною газетою «Радянський студент», писав у газети «Молодь Закарпаття», «Закарпатська правда», «Радянська освіта», «Освіта» та інші новинки.
На п’ятому курсі вже був прийнятий на роботу в УжДУ і разом із своїм земляком-мукачівцем професором Михайлом Трояном та іншими ентузіастами займалися створенням Музею історії університету. У 23 роки був призначений редактором газети «Радянський студент», став членом Спілки журналістів СРСР.
Потім була викладацька робота в університеті, Мукачівському педагогічному училищі, де став кандидатом історичних наук, Мукачівському технологічному інституті… І всі ці роки не поривав стосунків із журналістикою. Співпрацював із популярними газетами «РІО», «Відомості міліції», «ФЕСТ», «Освіта України», «Аргументы и факты», був штатним власним кореспондентом «Новин Закарпаття».
У 2000 році, пройшовши жорсткий конкурентний відбір, побував на стажуванні у Сполучених Штатах Америки. Повернувшись із США, Василю Гарагоничу було запропоновано стати редактором мукачівської міськрайонної газети «Панорама».
Працюючи в УжДУ, наполегливо взявся за підготовку кандидатської дисертації. За короткий час зібрав необхідну кількість публікацій, брав участь у республіканських і всесоюзних наукових конференціях.
Пропрацювавши рік у Мукачівському кооперативному технікумі, Василя Васильовича було направлено у Москву в Інститут підвищення кваліфікації викладачів педагогічних вишів Академії педагогічних наук СРСР на чотиримісячні курси.
Опісля, працюючи викладачем педагогічного училища, підготував і успішно захистив кандидатську дисертацію.
Із середини 90-х повернувся до активної журналістики паралельно з педагогічною діяльністю. Спочатку співпрацював з «РІО», потім з газетою «Відомості міліції. Відтак Василя Васильовича запросили штатним власкором «Новин Закарпаття» по Мукачеву і району.
Влітку 1998 року став доцентом МТІ за сумісництвом.
Далі у житті Василя Гарагонича настала чи найважливіша віха – у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова вдалося проробити гігантську роботу і підготувати докторську дисертацію (безпосередньо докторську дисертацію захистив 13 квітня 2012 року у спеціалізованій Вченій раді НПУ імені М.П.Драгоманова).
Після захисту докторської дисертації працював у Закарпатській філії Київського славістичного університету, що згодом стала самостійним Східно-європейським слов’янським університетом. Саме звідти з посади завідувача кафедри міжнародних відносин Василя Гарагонича запросили головою Державної екзаменаційної комісії на рідний історичний факультет УжНУ.
У 2016 році повернувся в рідний виш, де став професором кафедри туристичної інфраструктури та готельно-ресторанного господарства факультету туризму та міжнародних комунікацій.
Василь Гарагонич жив журналістикою, його вклад у розвиток «Панорами Медіа Групи» є неоціненний. Саме під його керівництвом медіагрупа здобула численні нагороди та завоювала шану читачів.
Колеги щиро співчувають рідним у зв’язку з непоправною втратою.
Національна спілка журналістів України висловлює щире співчуття рідним і близьким Василя Васильовича.