Нещодавно чернігівські журналісти за сприяння Центру отримали від Благодійного фонду «Чисті серцем» три ноутбуки для забезпечення роботи коворкінгу Чернігівської обласної організації НСЖУ та редакцій прилуцької районної газети «Трибуна хлібороба» й обласної газети «Срібнянщина», а також генератор для редакції обласної газети «Деснянська правда»
Це – один з аспектів проєкту «Партнерство задля Перемоги», який реалізує Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ. Це – один з проєктів, які впроваджує Івано-Франківський ЦЖС.
За майже два роки діяльності Центру у межах проєкту неодноразово надавалася благодійна допомога ВПО-медійникам у вигляді продуктових наборів за сприяння Івано-Франківської торгово-промислової палати й Спільноти святого Егідія. Для дітей та онуків спілчан Івано-Франківщини передано розвиваючі ігри, які Центр отримав від одеської компанії «Strateg» за сприяння Одеської обласної організації НСЖУ та центрального офісу Спілки.
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності тісно співпрацює з міжнародними партнерами. Зокрема, завдяки італійським колегам вдалося відправити на лікування в клініки Італії двох важкохворих дітей. Зараз тривають перемовини про отримання гуманітарної допомоги від італійських волонтерів для сімей ВПО-журналістів та медійників із підшефних областей.
Активними партнерами проєкту є й спілчани-волонтери Прикарпаття. Зокрема, Івано-Франківський Центр журналістської солідарності за сприяння гуманітарного центру Спільноти святого Егідія (керівник Іван Харук) та Благодійного фонду «Чисті серцем» (директорка Ірина Рабарська) неодноразово надавав гуманітарну допомогу колегам із Чернігівської області у вигляді продуктів харчування, канцелярського приладдя, комп’ютерної техніки.
–Проєкт Івано-Франківського Центру журналістської солідарності «Партнерство задля Перемоги» з перших днів війни об’єднав і продовжує об’єднувати навколо себе волонтерів, меценатів, благодійників і небайдужих людей. Допомога зараз важлива усім. Ми маємо це розуміти і, наскільки вистачить сил, дальше робити добрі справи задля нашої Перемоги, – зазначає координаторка Центру Вікторія Плахта.
Івано-Франківський Центр журналістської солідарності, створений за ініціативи НСЖУ й підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО, діє на базі Івано-Франківської обласної організації спілки журналістів із початку квітня 2022 року. Основна діяльність Центру спрямована на надання допомоги, передусім, внутрішньо переміщеним медійникам, які знайшли тимчасовий прихисток на Прикарпатті, журналістам Івано-Франківщини, котрі продовжують працювати у професії, а також колегам із підшефних регіонів України: Рівненської, Волинської, Херсонської та Чернігівської областей.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС