Ноутбук від Національної спілки журналістів України передано телерадіокомпанії з Шостки «Акцент» у відповідь на її запит.
Почесну місію виконав голова Сумської обласної організації НСЖУ Володимир Садівничий.
– У нас – катастрофічний дефіцит комп’ютерів і обладнання. Двоє наших працівників змушені працювати на принесених з дому комп’ютерах, – розповіла пресслужбі НСЖУ головна редакторка телеканалу Вікторія Горшкова. – А потрібно ж і матеріал відслуховувати, і працювати з соціальними мережами, і сюжети писати. Адже весь робочий день журналіста – це збір інформації і робота за комп’ютером. Причому робота за комп’ютером – це дві третини робочого часу.
Оскільки власним коштом в умовах економічної кризи, викликаної війною, придбати необхідну техніку телерадіокомпанія не може, вона зверталася по допомогу до різних меценатів. Зробили запит і до міської ради Сум. Але їм відповіли, що мають у запасі друкарські машинки і готові їх віддати…
Вікторія Горшкова розповідає, що, коли писала заявку в НСЖУ, то на це пішов цілий день, оскільки її старий комп’ютер, який після численних ремонтів перетворився на «купу брухту», сильно «гальмує».
– Війна триває, взимку очікуються нові блекаути, і важливо, щоб робота телерадіокомпанії в цей час не припинялася. Торік я брала у доньки маленький нетбук, який їй подарували на день народження, і в нас на ньому по черзі працювала вся редакція, – пригадує Вікторія Горшкова. – Батареї нетбука вистачало на 5 годин роботи, і за цей час троє наших журналістів устигали написати свої сюжети. А якщо не встигали, то бігли у пункт незламності й там дописували…
За словами редакторки, для «Акценту» отриманий від НСЖУ ноутбук – це «можливість працювати і відчувати себе журналістом».
Телерадіокомпанія «Акцент» з’явилася у Шостці в 1991 році. Колектив складається з 13 осіб. Передачі виходять щодня, і не припинялися навіть у найважчі перші місяці війни, коли Шостка опинилася у ворожій блокаді. Навпаки, в той час працювали практично цілодобово, без вихідних. Компанія представлена не лише в кабельних мережах, а й у ютубі, соцмережах, причому фейсбук-аудиторія у Шостці охоплює пів міста.
Інформаційна служба НСЖУ