Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ долучився до тренінгу «Як медіа комунікувати з військовими та ветеранами», який для медійної спільноти Прикарпаття організував Університет Короля Данила. Про особливості комунікації розповіла тренерка заходу – спеціальна кореспондентка ТСН, кавалерка ордена «За заслуги» II та III ступенів Наталія Нагорна, яка з 2014-го висвітлює російську війну в Україні, побувала у найгарячіших точках, а за кілька днів до початку повномасштабної війни повернулася з поїздки на Донбас.
Спікерка детально розповіла про дотримання етики й особливості інтерв’ювання військових, а також особливості спілкування з постраждалими від російської агресії.
–Незалежно від того, ким ви є, ви хвилюватиметесь, аби не зробити людині боляче. Це правильний страх, але перемагайте його. Якщо є змога дізнатися щось про людину до інтерв’ю, це буде вам помічним, – зауважила Наталія Нагорна.
Медійниця контексті виокремила для колег-журналістів низку правила роботи:
– будьте тактовними;
– будьте «гнучкими»;
– будьте професійними;
– не женіться за сенсацією всіма можливими методами;
– збирайте інформацію;
– знімайте емоції, але дозуйте їх у сюжетах;
– контролюйте свій стан і залишайтеся живим та неушкодженим.
Тренерка наголосила, що в кожного журналіста, який працює в епіцентрі подій, має бути чіткий план дій, а також чіткий запасний план з оператором та водієм, домовленість із ними про запасні варіанти місця зустрічі.
Варто пам’ятати, що в «річці натовпу найкраще триматися берегів – найчастіше можуть затоптати саме тих, хто в центрі», а життя журналіста дорожче за зйомку. Також спікера звернула увагу на те, що журналісти обов’язково повинні мати засобів особистого захисту та навичок першої долікарської допомоги, порадила не вимикати камеру, поки доводиться тікати в безпечне місце, наголосила, що в кризових умовах журналісти телевізійних каналів можуть бути виключно колегами, а не конкурентами.
Також медійники поспілкувалися з Наталею Нагорною та першим проректором університету Михайлом Космієм, проректором з розвитку та комунікації Олегом Андруховим і віцепрезидентом з інфраструктури Іваном Криховецьким у неформальній обстановці.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського Центру журналістської солідарності.