За сприяння Івано-Франківського Центру журналістської солідарності відбулася робоча зустріч редакційного колективу регіонального онлайн-медіа «ПІК. Прикарпатська інформаційна корпорація» із відомою українською журналісткою Вірою Ільїною, заступницею головного редактора краматорської газети «Технополіс» Донецької області.
Зазначимо, що редакція «Технополісу» з початку повномасштабної війни частково релокована на Івано-Франківщину. Віра Ільїна провела майстер-клас із грантової діяльності медіа. Вона поділилася практичними знаннями та рекомендаціями, власним досвідом і лайфхаками. Під час майстер-класу розглянули такі важливі питання:
• актуальний перелік ресурсів для пошуку грантів;
• концепт проєкту;
• робота з кейсами;
• особливості формування проєктної команди;
• ефективні інструменти ведення грантового проєкту.
– З 2022 року ми тримаємося лише завдяки грантовій діяльності. Гранти мотивують розвиватись і втілювати свої ідеї. Як релокованій редакції газети «Технополіс» нам дуже допомагає Національна спілка журналістів України. Саме завдяки НСЖУ ми в 2023-му відновили друк і продовжуємо розповсюджувати наше видання на Донеччині. Ми працюємо дистанційно і всіляко намагаємося підтримувати діяльність нашого медіа. У нас на Донеччині є такі села, які не мають жодних джерел інформації, окрім нашої газети, яку ми туди доставляємо. У своїй грантовій роботі ми активно співпрацюємо також з «Інтерньюз-Україна», Інститутом розвитку регіональної преси, Інститутом масової інформації, Академією української преси. У кожному регіоні нашої країни вітчизняні медіа під час війни опинилися в складній ситуації. Попри все, ми продовжуємо працювати на підтримку вітчизняного інформаційного простору. Ми – не конкуренти, – зазначила журналістка Віра Ільїна.
Під час розмови вона звернула увагу на основні підготовчі етапи написання гранту:
- розробку ідеї;
- аналіз вимог грантодавця;
- правильність написання грантової заявки.
За словами Віри Ільїної, варто активно подаватися, зокрема, на навчальні гранти, стипендійні чи гранти на персональні проєкти в сфері медіа, що неабияк сприяють самоосвіті та професійному розвитку журналіста. Для успішної підготовки таких грантів медійниця радить отримати відповіді на основні питання:
– Яку мету ставлю перед собою?
– Як досягатиму поставлених цілей?
– Які маю ресурси та можливості для реалізації гранту?
– Яких очікую результатів?
– Чи відповідають мої результати вимогам донора?
Асистентка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Богдана Засідко поінформувала присутніх про підбірку низки грантових пропозицій для медіа, яка щоп’ятниці публікується на сторінках соцмереж НСЖУ та інтернет-ресурсах Івано-Франківської обласної спілки журналістів. Вона також звернула увагу на безкоштовну гарячу юридичну лінію НСЖУ, яка діє на сайті Спілки і спрямована на надання відповідних консультацій для журналістів та медіа висококваліфікованими фахівцями в галузі права.
На завершення заходу засновниця та директорка регіонального онлайн-медіа «ПІК. Прикарпатська інформаційна корпорація» Оксана Камінська подякувала колезі Вірі Ільїній за цікавий і корисний майстер-клас, а Івано-Франківському Центру журналістської солідарності – за сприяння в проведенні спільної робочої зустрічі.
Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Інформація Івано-Франківського Центру журналістської солідарності
Дискусія з цього приводу: