Спілчанка із м. Жовті Води, що на Дніпропетровщині, Олена Кубарєва стала однією з тих, хто зголосився стати помічником ветеранів.
Такі посади запроваджують в Україні в межах ініціативи Мінветеранів щодо розбудови системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя. Днями у Дніпрі стартувало навчання перших у регіоні 21 кандидатів. Після навчання ці фахівці допомагатимуть демобілізованим із працевлаштуванням, навчанням, надаватимуть юридичні консультації та сприятимуть в оздоровленні, оформленні виплат, вирішенні житлових питань.
– Я пройшла всі етапи відбору і вже розпочала навчання на курсах підготовки майбутніх спеціалістів з ветеранського сервісу та супроводу. Упродовж трьох тижнів ми дізнаватимемося нюанси роботи з Героями, які повернулися з війни. Перелік завдань – дуже широкий. І тут виявився дуже корисним досвід журналістської діяльності. Сподіваюся, що професійний багаж у поєднанні з новими знаннями та навичками допоможе надавати якісний супровід ветеранам під час переходу від військової служби до мирного життя. Наші захисники заслуговують на повагу, увагу та реальну допомогу, а також на просто людську щирість. Серед нас тут, на навчанні, немає випадкових людей. І кожен зацікавлений працювати якнайкраще, – розповідає Олена Кубарєва.
Медійниця – активна і небайдужа, вона долучалась до спілчанського життя, брала участь у творчих конкурсах. Нині редагує газету «Трудова слава», займається волонтерством, контактує зі спілчанами і, за можливості, допомагає колегам, котрі через війну переїхали до Жовтих Вод.
За активну громадянську позицію, вагомий внесок у боротьбу українського народу за незалежність і Перемогу, за поданням Національної спілки журналістів України Олену Кубарєву відзначено спеціальним знаком народної пошани – «Хрестом громадянських заслуг».
Нагадуємо, що у Дніпровському Центрі журналістської солідарності НСЖУ надають журналістам організаційну, технічну, консультаційну допомогу, проводять різнопланові заходи, тренінги, професійні зустрічі. Сюди можна прийти попрацювати, а ще – скористатись безкоштовним прокатом якісного захисного спорядження для роботи у гарячих точках.
Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контактний телефон Центру журналістської солідарності в Дніпрі – 050 919 84 79 (Наталя Назарова, координатор Дніпровського центру), адреса: вул. Старокозацька, 8.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Дніпровського ЦЖС