Пограбоване майно, сплюндровані кімнати, вибиті вікна – те, що залишили після себе окупанти в приміщенні редакції найстарішої газети краю газети «Обрії Ізюмщини», якій незадовго до масованої агресії росіян виповнилося 103 роки.
Журналісти столичного видання «Поради юриста» відвідали Ізюм після його блискавичного звільнення українськими Збройними силами. Вони побували в редакції «Обріїв Ізюмщини» й поспілкувалися з випусковим редактором газети Миколою Калюжним.
Микола Іванович запам’ятав точну дату – 27 березня, коли рашисти прийшли до будинку редакції і зняли український прапор, а також зрізали з брами герб України. Через декілька днів йому вдалося потрапити до приміщення, зібрати залишки майна, яке залишилось після пограбування окупантами, та зачинити в гаражі на подвір’ї.
Але на початку квітня у рашистів пройшла ротація, і до редакції увірвався інший підрозділ, солдатами якого було дограбовано та знищено те, що залишилось. Були зірвані всі замки в будинку, зламаний гараж, вскриті всі сейфи. Зі стін в кабінетах навіть позривали батареї опалення.
– Ми опинилися під руїнами війни, – сказав у коментарі «Порадам юриста» Микола Калюжний.
У будинку редакції квартирували окупанти, був склад боєприпасів, а згодом, уже незадовго до звільнення міста, там намагалися розмістити проросійську газету «Изюмский Телеграф».
«Уже характерним для рашистів стало те, що вони руйнували та рограбовували приміщення, в яких самі ж і жили в період окупації», – зазначають журналісти «Порад юриста».