Підконтрольний Росії «Верховний суд Криму» розгляне апеляційну скаргу на вирок кримської громадянської журналістки Ірини Данилович 2 травня — повідомляє правозахисний проєкт «Кримський процес» із посиланням на так званий Верховний суд Криму.
Згідно з повідомленням офіційного сайту суду, справу передано судді Наталії Гребенниковій, стосовно якої Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за статтею «державна зрада». Цей факт може вплинути на незалежність та неупередженість суду при розгляді апеляційної скарги», – кажуть правозахисники.
Як повідомлялось раніше, підконтрольний Росії «міський суд Феодосії» обмежив можливість Ірині Данилович ознайомитися з протоколами засідань суду в її кримінальній справі, а також готувати заперечення на них. Російська суддя Наталія Кулинська вирішила завершити процес ознайомлення та передала кримінальну справу до апеляційної інстанції 7 квітня.
Як встановлено під час медичного огляду, якого Ірина Данилович добилася шляхом сухого голодування, вона страждає від серйозного захворювання та переносить сильні головні болі.
Раніше російський суд у Криму засудив громадянську журналістку та медсестру Ірину Данилович до семи років позбавлення волі. НСЖУ, органи влади України, правозахисні організації стверджують, що звинувачення Ірини Данилович фальсифіковане та вимагають її негайного звільнення. Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків та затримання Ірини Данилович.
Журналістку звинуватили у незаконних діях із вибуховими речовинами (ч. 1 ст. 222.1 Кримінального кодексу Росії). Повідомлялося, що ФСБ Росії звинуватила Ірину Данилович у виготовленні вибухового пристрою з медичними голками.
Ірина Данилович перестала виходити на зв’язок зранку 29 квітня у Коктебелі. У той же час у будинку, де вона проживала, без її участі співробітники ФСБ Росії провели обшук.
Данилович працювала медсестрою та вела сторінку в соцмережах, а також кілька блогерських колонок, присвячених правам медпрацівників та проблемам охорони здоров’я на анексованому півострові.
Інформаційна служба НСЖУ