Кримськотатарські громадянські журналісти та журналіст Микола Семена, яких переслідує російська влада в Криму, мають бути включені до списку для взаємного звільнення осіб між Україною та тимчасово окупованими територіями (так званого обміну «всіх на всіх»).
Про це йдеться у заявах, прийнятих сьогодні 18 грудня на засіданні Секретаріату Національної спілки журналістів України.
«Національна спілка журналістів України звертається до уряду України та особисто президента України Володимира Зеленського із закликом включити українського журналіста, кримчанина Миколу Семену до списку осіб, що утримуються на окупованих територіях (так званий обмін «всіх на всіх»), та сприяти його поверненню на материкову частину України в найближчий час», – йдеться в заяві на підтримку журналіста Миколи Семени. Рішенням російського суду у 2017 році журналіст був засуджений до двох з половиною років ув’язнення умовно з випробувальним терміном на три роки та забороною займатися публічною діяльністю на два роки.
«Закликаємо владу України та особисто президента України Володимира Зеленського використати всі важелі впливу для визволення незаконно утримуваних та ув’язнених журналістів і блогерів, яких утримує Росія, включити Нарімана Мемедемінова, Сервера Мустафаєва, Рємзі Бекірова, Османа Аріфмеметова та Рустема Шейхалієва до списку для взаємного звільнення осіб, що утримують на окупованих територіях (так званого обміну «всіх на всіх»), та сприяти їх звільненню в найближчим часом», – зазначається в заяві з приводу переслідування кримськотатарських громадянських журналістів.
В НСЖУ наголосили, що вважають Нарімана Мемедемінова, Сервера Мустафаєва, Рємзі Бекірова, Османа Аріфмеметова та Рустема Шейхалієва громадянськими журналістами, які здійснювали діяльність з інформування суспільства, та закликали інші журналістські організації визнати їх колегами, що постраждали за професійну діяльність.
Системний тиск на кримськотатарських громадянських журналістів неодноразово засуджували міжнародні інституції, в тому числі – Міжнародна федерація журналістів, Європейська федерація журналістів, Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, Моніторингова місія ООН з прав людини.