Майже 90% українських редакцій втратили доходи для продовження своєї роботи у зв’язку з повномасштабним вторгненням росії.
Про це перша секретар НСЖУ Ліна Кущ розповіла німецькому журналісту-фрілансеру Нікласу Голічеку, який пише матеріал про вплив війни на фінансовий стан української журналістики.
– Від початку повномасштабного вторгнення Спілка отримала багато звернень про допомогу від журналістів та редакторів. З іншого боку нам надходили пропозиції про підтримку від іноземних партнерів, але не від українського уряду… У різний спосіб ми підтримали понад 2000 медійників, – сказала Ліна Кущ.
Зокрема, за сприяння НСЖУ відновили випуск приблизно 20 локальних медіа на звільнених та прифронтових територіях.
– Часто деокуповані території на Харківщині, Херсонщині, Миколаївщині не мають інтернету, телевізійного сигналу, подеколи й електрики. Тому єдиним джерелом інформації залишаються друковані видання. Для прикладу, «Новий день», найбільшу газету Херсона, місцеві жителі отримали через сім днів після звільнення. Дуже важливо, щоб люди отримували інформацію з медіа, якому можна вірити, – резюмувала Ліна Кущ.
Інформаційна служба НСЖУ