Майже тисяча сторінок – це правки до законопроєкту «Про медіа», який без обговорення в середовищі журналістів та ЗМІ парламент має намір прийняти цього тижня!
Порівняльну таблицю до законопроєкту про медіа, яка станом на 12 грудня складається з 959 сторінок, надав у розпорядження НСЖУ один із народних депутатів. Натомість, офіційно ані цей документ, ані оновлену версію законопроєкту не опубліковано.
Минулого тижня профільний парламентський комітет (з питань гуманітарної та інформаційної політики) рекомендував Верховній Раді схвалити законопроєкт.
«Журналістів та медіа із остаточним варіантом законопроєкту, на жаль, ніхто не ознайомив, – каже голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Закон, який може кардинально змінити медіаландшафт, суттєво вплинути на роботу журналістів, запровадити для ЗМІ нові механізми покарання, може бути ухвалено без жодного представлення медіаспільноті. Уже зараз очевидно, що в разі схвалення цей законопроєкт спричинить для ЗМІ, які з ним не знайомі і думку яких не враховано, безліч проблем».
Як повідомлялося, законопроєкт №2693-д «Про медіа» парламент прийняв за основу (в першому читанні) 30 серпня. Цей документ гостро критикували НСЖУ та інші журналістські організації, журналістська спільнота та редактори українських ЗМІ, а також Європейська федерація журналістів, американський Комітет захисту журналістів. Документ журналістська спільнота називає «законом про Нацраду», тому що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення отримує повноваження контролювати і регулювати діяльність усіх медіа, в тому числі друкованих та онлайн-видань.