Про зміни, які очікують ЗМІ Прикарпаття з прийняттям нового закону про медіа, а також про підсумки діяльності Центру журналістської солідарності за рік говорили під час чергового пленуму правління Івано-Франківської обласної спілки журналістів.
До участі в ньому онлайн долучився голова НСЖУ Сергій Томіленко. Він відзначив активність обласного журналістського осередку та ЦЖС на базі нього.
– Івано-Франківська обласна спілка – на передовій уваги, оскільки ви долучаєтеся до всіх активностей НСЖУ та здійснюєте велику роботу. Ми пишаємося всією журналістською спільнотою, яка допомагає наблизити перемогу та відновити мир, – зауважив Сергій Томіленко.
Він також наголосив, що Спілка працює над посиленням співпраці із ЗСУ. За його словами, спільно з Генштабом розробили механізм висвітлення історій українських героїв.
– Багато нагород, посмертних, зокрема, залишається на рівні офіційних документів, а історії цих героїв лишаються не розкриті. Ми налаштовані, щоб надалі виходило більше змістовних публікацій, – підкреслив голова НСЖУ.
Про зміни, які очікують на ЗМІ із набуттям чинності нового Закону «Про медіа», розповів Ігор Маслов, член правління обласної спілки журналістів, представник Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в Івано-Франківській області.
Він акцентував увагу присутніх на тому, що в Україні буде створено спеціальний орган взаємодії між Національною радою та всіма медіа, «який вирішуватиме, чи порушило медіа закон чи ні».
Вікторія Плахта, відповідальний секретар обласної спілки журналістів, координатор Центру журналістської солідарності, розповіла про рік діяльності Центру.
– Роботу фактично розпочали з перших днів після повномасштабного вторгнення, – згадує вона. – Ми приймали колег, які вимушені були виїхати зі східних, південних та центральних областей країни, допомагали їм облаштовуватися на Прикарпатті, сприяли в працевлаштуванні ВПО-медійникам. Одночасно облаштовували офіс під коворкінг для них.
Центр журналістської солідарності опікується майже 50 медійниками із Маріуполя, Бучі, Бахмута, Ізюма, Ірпеня, Краматорська, Сєвєродонецька, Запоріжжя й області, Херсона й області, Києва, які знайшли тимчасовий прихисток на Прикарпатті.
Члени правління, ревізійної комісії обласної спілки журналістів обговорили питання, винесені на розгляд пленуму, внесли конкретні пропозиції й схвалили відповідні рішення.
Під час пленуму голова обласної спілки журналістів Лілія Боднарчук і відповідальний секретар Вікторія Плахта вручили Спеціальну відзнаку НСЖУ Михайлу Захарчуку та Почесну грамоту ОСЖ Галині Григорчук – за плідну співпрацю з обласною спілкою журналістів і з нагоди їхніх ювілеїв.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську