У коворкінгу Івано-Франківського центру журналістської солідарності НСЖУ, у форматі офлайн/онлайн, відбувся вебінар «Рекомендації для пошуку та успішної подачі грантових заявок»
Серед учасників – перша секретар НСЖУ Ліна Кущ, працівники Центру, журналісти Прикарпаття й інших регіонів України, медійники-ВПО. Провів вебінар Кирило Лукеренко, виконавчий директор ГО «Громадське радіо».
– Головне завдання Центру журналістської солідарності – допомога журналістам, котрі в професії, медійникам-ВПО. Ми намагаємося надавати всебічну підтримку: матеріальну, юридичну, гуманітарну, психологічну. Нам вдається це робити завдяки нашим колегам-волонтерам, партнерам, зокрема, й італійським друзям. Ми прислухаємося до пропозицій та потреб колег. Нинішній вебінар, приміром, організували на прохання журналістки з Луцька Людмили Приймачук, яка звернулася до нашого Центру за допомогою. Вдячна тренеру Кирилу Лукеренку за те, що відгукнувся на наше прохання і погодився провести його на волонтерських засадах, – зазначила, відкриваючи роботу вебінару, координаторка Центру Вікторія Плахта.
У першій частині тренер розповів, зокрема, про грантовий досвід ГО «Громадське радіо», а також з яких джерел можна дізнаватися про гранти, як заповнити заявку на грант, що таке грантове фінансування.
Кирило Лукеренко зауважив, що гранти дають не лише фінансування, а й перспективи для подальшого розвитку. Також варто розуміти, наголосив тренер, що кожна організація, яка пропонує розподіл грантів має свої умови.
Основні поради Кирила Лукеренка щодо грантової заявки:
– потрібно зацікавити донора своїм контентом, своїми новаторськими ідеями;
– проблематику необхідно вказувати якомога конкретніше, з прив’язкою до цільової аудиторії;
– варто передбачити саме те, що ви зможете зробити, і те, за що ви зможете прозвітувати.
Складовими успіху, на думку тренера, є: аудиторія, уміння працювати з бюджетами, цікавий контент, виконання обіцянок та чіткий звіт донору.
На завершення вебінару Кирило Лукеренко відповів на запитання учасників.
– Добра ініціатива Івано-Франківського Центру журналістської солідарності провести такий вебінар. Вдячність координаторці Центру Вікторії Плахті за організацію заходу. Зараз є великі можливості, зокрема, і для журналістів, щодо подачі грантових заявок, як індивідуальних, так і колективних. Звичайно, що бракує знань і досвіду в таких питаннях. Дякуємо Кирилу Лукеренку за поради та консультації, – зазначила, підсумовуючи роботу вебінару, перша секретар НСЖУ Ліна Кущ.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією
Івано-Франківського центру журналістської солідарності