У Чернівецькому центрі журналістської солідарності пройшов тренінг для представників ЗМІ «Вибухонебезпечні і підозрілі предмети – як з ними поводитися».
Начальник відділення піротехнічних робіт головного управління ДСНС України у Чернівецькій області Євген Яковенко показав журналістам-переселенцям та представникам місцевих медіа вибухонебезпечні предмети та вкотре розповів про загрозу, яку вони несуть.
«Не треба забувати про елементарні правила. Ніколи не наближайтесь до підозрілих предметів, до боєприпасів, мін, гранат. В Чернівцях, здається, такої загрози начебто немає. Але ніхто не знає, що буде завтра. І ніхто не знає, де кожен з нас опиниться завтра. Більше того, агресор може закинути їх і на більш менш мирні території, наприклад, ракетами під час обстрілів», – пояснив Євген Яковенко.
На муляжах протипіхотних, протитанкових, мінометних мін, різних видів ручних гранат спеціаліст-піротехнік пояснив, як вони можуть детонувати. А щоб цього не сталося у реальному житті, необхідно огородити місце виявлення боєприпасу і за номерами телефонів 101 чи 102 викликати спеціалістів із знешкодження вибухівки.
За словами Євгена Яковенка, за шість місяців війни ворог показав свою звірячу жорстокість.
«Рашисти переступили усі норми людської моралі, для них не існує вимог Женевської, Оттавської конвенцій щодо дотримання гуманного ставлення до мирних людей під час війни і заборони використання певних видів мін і гранат. Вони влаштовують найпідступніші пастки з вибухонебезпечних боєприпасів де тільки можуть», – сказав спеціаліст.
Він переконаний, що знання правил поведінки з вибухівкою наразі нікому не будуть зайвими. Особливо журналістам, які працюють в зонах бойових дій, або планують туди відрядження.