Та чому місцева журналістика потребує нашої підтримки. Своїми думками ділиться директор програми «Громадська площа» Фонду демократії (Democracy Fund) Джош Стірнс. НСЖУ публікує адаптований переклад точки зору американського експерта на роль місцевої журналістики та на гостру потребу влади і суспільства підтримати у ці часи місцеві медіа.
Якщо ви схожі на мене, пандемія коронавірусу спричинила безперервний пошук відповідей. Лише минулого тижня мої думки були від: «Що мені потрібно зробити, щоб уберегти сім’ю?» до «Чи будуть цьогорічні літні табори для моїх дітей?» І загальних: «Що робить моя держава аби допомогти нам?»
Але, на щастя, ні мені, ні вам не потрібно розбиратися у цьому самотужки — тому що це роблять місцеві журналісти.
Переживаєте як прогодувати свою сім’ю? У Нью-Джерсі журналісти створили карту, щоб допомогти сім’ям знайти пункти видачі безкоштовного харчування під час закриття шкіл. Хочете переконатися, що у ваших сусідів все в порядку? У Північній Кароліні журналісти та ініціативні громадяни створили інтерактивний довідник, щоб люди мали змогу впевнитися, що у їхніх сусідів все в порядку. Що робити, якщо у вас немає вдома Wi-Fi? У Детройті репортери розсилають важливу інформацію текстовими повідомленнями людям, які не мають швидкісного доступу до Інтернету. У вас є запитання, які вас турбують? У Лос-Анджелесі суспільна радіостанція вже відповіла на понад 1700 питань від населення щодо COVID-19. І продовжує це робити далі. По всій країні редакції збільшують обсяг матеріалів, знижують свої зарплати та вдаються до творчих способів, щоб задовольнити потреби громади в інформації та тримати владу під контролем.
Понад тридцять штатів в Америці визнали журналістів як «важливих» (чи ключових) працівників. Це означає, що в цих регіонах журналісти продовжують вести репортажі із лікарень, продуктових магазинів та установ міської влади.
Але вони роблять цю значну роботу і при цьому стикаються з реальною загрозою втратити роботу. З початку розповсюдження коронавірусу, понад 36 000 журналістів втратили роботу, почали отримувати меншу зарплатню або були вимушені піти у відпустку за власний рахунок.
Економічні наслідки від COVID-19 сильно впливають на регіональні редакції, оскільки багато підприємств відмовляються від реклами. Такі проблеми з доходами не є новинкою для місцевих медіа — більше ніж 1800 редакцій закрилися за останні 15 років, оскільки рекламодавці перейшли до великих платформ соціальних мереж. Але пандемія коронавірусу загострила цю проблему: за кілька тижнів багато регіональних газет втратили від 30% до 60% доходів від і так невеликих обсягів реклами. Неприбуткові та суспільні засоби масової інформації були яскравою плямою, але вони теж борються — малі місцеві донори самі ледве зводять кінці з кінцями, спонсори відмовляють і досить часто не надають навіть якоїсь екстреної допомоги.
У той час як багато громад протягом багатьох років борються за доступ до правдивої локальної інформації, COVID-19 наочно продемонстрував стан регіональної новинної індустрії: більш ніж половина районів, які повідомили про випадки COVID-19, не мають щоденної газети – і це в той час, коли вони відчули потребу у ній.
Проблеми кольорового населення, яке сильніше постраждало від коронавірусу, також недостатньо висвітлювалися більшістю засобів масової інформації, тоді як медіа, якими керують представники такого населення, потужно висвітлювали ці аспекти, попри обмежені ресурси. Додайте до цього потік дезінформації та чуток, які часто націлені на таких громадян, й COVID-19 може загрожувати ще більшим посиленням расової нерівності.
Пандемія COVID-19 – це не просто криза у сфері охорони здоров’я. Це також інформаційна криза (деякі навіть називають це «інфодемія»). Тому те, як ми реагуємо, підтримуємо та відновлюємо місцеві ЗМІ, демонструє як ми будемо опікуватися іншими проблемами, які будуть з’являтися при відновленні після цієї кризи.
Гарна новина — є кілька чітких кроків, які ми можемо зробити зараз, щоб підтримати наші регіональні медіа. Ми повинні переконатися, що ми матимемо доступ до необхідних новин та інформації під час цієї пандемії. Короткострокові рішення, які ми зробимо сьогодні, можуть допомогти журналістам залишатися на роботі в критичний момент для наших районів та нашої нації.
- Пожертви — Ваші пожертви можуть змінити критичну ситуацію, що склалася. На спеціалізованій платформі NewsForGood.org ви можете знайти та підтримати правдиву некомерційну журналістику у різних регіонах по всій країні. Знайдіть свого місцевого суспільного телерадіомовника та підтримайте їх редакції.
- Передплата — Щоденні та щотижневі газети перші відчули наслідки від падіння ринку реклами. Передплатіть ваше місцеве видання або придбайте подарунковий абонемент для друга чи місцевої школи. Ви також можете пожертвувати на підтримку висвітлення COVID-19 у сотнях газет по всій країні через Фонд місцевих медіа (Local Media Foundation).
- Реклама — Національна мережа морозива «Ben and Jerry’s» замовила рекламу в газетах свого штату, закликаючи читачів підтримувати місцеві ЗМІ. Компанія також взяла на себе зобов’язання замовляти більше оголошень у газетах свого штату Вермонт протягом наступних двох місяців. А інші місцеві фонди по всій країні купують рекламу, щоб повідомляти важливу інформацію у сфері охорони здоров’я та безпеки. Ви можете придбати рекламу, щоб поздоровити з днем народження чи випускним або навіть поділитися гарним жартом.
- Беріть участь – ви знаєте, щось важливе що проходить у вашому районі? Хочете допомогти репортеру зрозуміти, на які запитання потрібно відповісти, або доповнити відповіді, які вже є? Зверніться до місцевого видання та запропонуйте конструктивні відгуки чи навички, якими ви зможете поділитися pro bono (Ви можете робити маски для фотожурналістів? Допомогти відсортувати коронавірусні дати чи переглянути загальнодоступні дані?). Видання потребують не тільки гроші, а й і інші види підтримки.
Щедрий вівторок (Giving Tuesday) – всесвітня благодійна організація, яка традиційно організовує масові пожертви у листопаді – через COVID-19 закликала до позачергового дня надання допомоги – 5 травня. Місцеві медіа — одна з найважливіших сфер, яку вони підтримують, і це чудово, якщо локальні ЗМІ отримують допомогу, якою зможуть негайно скористатися.
Ми постаємо перед складним питаннями щодо того, що буде в майбутньому — коли ми зможемо знову запустити економіку, повернутися до роботи, повернутися до школи або проголосувати на місцевих і національних виборах. Підтримка місцевої журналістики сьогодні — це один зі способів отримати відповіді на ці та багато інших питань.
Джош Стірнс – директор програми «Громадська площа» Фонду демократії (Democracy Fund), де він керує фінансуванням місцевої та самозайнятої журналістики, свободи преси та підзвітності платформ. Журналіст, керівник громади та громадянський стратег. Джош раніше обіймав посаду директора з питань журналістики та сталості у «Geraldine R. Dodge Foundation» та директора з питань свободи преси у «Free Press», де проводив національні пропагандистські кампанії на підтримку цифрових прав, свободи вираження поглядів. та різноманітність ЗМІ