«Думали, що це нереально, а тепер робимо це самі», – каже про нові формати роботи головна редакторка токмацької газети «Таврія», що в Запорізькій області, Людмила Арман. Зараз видання взялося за активний розвиток своєї сторінки у Facebook та Youtube-каналу. Впроваджують нововведення після вебінарів НСЖУ «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19».
«Ось, наприклад, ми отримали завдання звернутися до своїх друзів і запросити їх стати підписниками нашої сторінки. За добу в нас уже збільшилася кількість підписників на 23 особи. Ми по-іншому почали подавати інформацію, так як радили спікери», – розповідає Людмила Арман.
Також в редакції почали знімати короткі ролики і викладати їх на Youtube-канал.
«Після вебінару Владислава Ніколаєнка про зйомку і монтаж ми навчилися монтувати за одну хвилину. Хоча раніше я думала, що це неможливо. Зараз уже даємо відео, розкриваємо тему. Викладаємо як інформацію, так і пізнавальні фільми на своєму каналі», – ділиться редакторка.
За порадами Костянтина Григоренка, головного редактора газети «Обрії Ізюмщини» газета «Таврія» активно користується таким інструментом, як QR-код.
«Знімали відео з футбольного чемпіонату. Виклали і на Youtube, і дали QR-код в газеті, за яким можна перейти на це відео. Тобто інформація є і в газеті також, і ми вказуємо, що ще більше інформації – тут. Люди дивляться, навіть старшого віку. Кажуть, що їм внуки вмикають на гаджетах», – зауважує Людмила Арман.
А ще, каже, почали ретельно ставитися до тем, у яких може бути присутня мова ворожнечі. Зокрема, зараз розкривають тему децентралізації, користуючись порадами і настановами першої секретаря НСЖУ Ліни Кущ.
«Вебінари НСЖУ навчили нас виживати в умовах карантину, бо це дійсно випробування на життєздатність і витривалість», – наголошує редакторка.
Зокрема, завдяки роботі над сайтом газети, у квітні вдалося збільшити кількість переглядів ушестеро, порівняно із січнем. На сьогодні сайт має 150-160 тисяч переглядів. Також запровадили електронну передплату, яку оформили навіть люди з інших областей.
«Нас вчили шукати нові шляхи збуту, рекламодавців, і нам це вдалося. В час карантину ми знайшли для себе чотири нові точки продажу видання, рекламували тих, хто продавав дезінфікуючі засоби, продукти у період, коли були закриті ринки, і змогли заробити копійку. Завдяки цьому не тільки не скоротили колектив, а навіть змогли до Дня журналісти організувати відпочинок на морі для всієї редакції», – додає пані Людмила.
Людмила Арман – активна учасниця усіх вебінарів із серії «Організація роботи місцевих медіа в умовах пандемії COVID-19».
Ця програма – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки проєкту «Права людини для України», який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії.