Для поїздок на Херсонщину задля висвітлення наслідків знищення росіянами Каховської ГЕС журналіст повинен мати військову акредитацію та захисне спорядження, наголосила в коментарі НСЖУ керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк.
– У «червону» зону поїздки заборонено взагалі. А в ті місця, які відвідати можливо, під час короткотермінових поїздок супровід здійснюють пресофіцери, – пояснила Наталія Гуменюк.
Журналісти заповнюють форму на фейсбук-сторінці ОК «Південь», підтверджують свою акредитацію, зазначають тематику, за якою планують працювати, і період, в який планують роботу.
– Журналісти мають усвідомлювати, що всі разом туди поїхати не зможуть, бо це – райони під обстрілами і місця, де відбувається евакуація населення. Тому зараз організовуємо короткочасні поїздки невеликими групами. Звісно, пріоритет ми віддаємо потужним світовим ЗМІ з максимальною аудиторією, – зазначила Наталія Гуменюк.
Вона наголосила, що наявність у журналістів засобів захисту є обов’язковою.
Нагадаємо, отримати таке спорядження в користування можна в прокатних пунктах НСЖУ.
По пояс у воді та у човнах. Журналіст «УНІАН» Дмитро Ключко спеціально для Національної спілки журналістів України показав, як сьогодні працюють медійники в зоні стихії на Херсонщині.
Інформаційна служба НСЖУ