Колектив радіостанції «Буковинська хвиля», який через судову тяганину з Нацрадою впродовж восьми місяців вимушено не виходив в ефір, відновив свою повноцінну роботу. Команда зібралась у повному складі і готова повертати армію слухачів, говорить у коментарі НСЖУ директор радіостанції Олег Сірман.
«Настрій у колективу бойовий, хоч ми і зіштовхнулися з рядом нюансів по поверненню, – розповів директор радіостанції. – Зараз активно працюємо над поверненням рекламного ринку і своєї армії шанувальників. Ми зібрались і готові надалі працювати. Хоч декілька працівників знайшли собі інші джерела доходу. Проте повернутися хочуть всі! Сподіваємось, найближчим часом регулятор продовжить термін дії ліцензії нашій радіостанції».
Своє мовлення радіостанція була змушена припинити у лютому цього року. «Буковинській хвилі», яка працювала 7 років і охоплювала не тільки Чернівецьку, а й частину Тернопільської та Івано-Франківської областей, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила не продовжувати ліцензію. Свої права радійники відстояли в судах. Вже 31 липня Чернівецький окружний адмінсуд задовольнив повністю адміністративний позов “Буковинської хвилі”, визнав протиправним і скасував рішення Нацради про відмову. Цікаво, що регулятор у своєму рішенні посилався на чотири попередження, які були винесені «Буковинській хвилі» у березні, липні та серпні 2017 року, а також у листопаді 2018 року. Ці попередження стосувалися порушень програмної концепції мовлення, недотримання частки пісень державною мовою (на 0,3 % та 0,2%). Штрафи за цими попередженнями були сплачені вчасно, і лише один – з порушенням терміну.
Адвокат «Буковинської хвилі» Анатолій Попов зазначив: підстави, на які послалася Нацрада, неправомірні. Адже Закон «Про телебачення і радіомовлення» визначає, що телерадіоорганізація чи телерадіоорганізація чи провайдер програмної послуги вважаються такими, що не притягалися до відповідальності у вигляді стягнення штрафу, якщо протягом одного року з дня прийняття рішення про стягнення штрафу вони повторно не вчиняли порушення, передбаченого таким самим положенням цього Закону. Відповідно, від дат зафіксованих порушень (а це 2017 та 2018 роки) до рішення питання про ліцензування минуло більше року. До всього, у жовтні 2019 року уповноважені особи Нацради проводили перевірку «Буковинської хвилі» у зв’язку із закінченням терміну дії ліцензії і порушень умов ліцензії та чинного законодавства не встановили. Відтак, правомірних підстав для позбавлення ліцензії у регулятора не було.
Ситуацію з блокуванням мовлення радіо «Буковинська хвиля» у Національній спілці журналістів України вважали і вважають показовою в контексті дискусій про розширення повноважень Нацради, передбачених проектом закону «Про медіа».
«Це неприпустимо, що в один момент професійний редакційний колектив опинився на вулиці, а аудиторія втратила доступ до улюбленого медіа, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Насамперед Нацрада має працювати, щоб завоювати довіру як регулятор, який підтримує розвиток ЗМІ, а не захоплюється санкціями, штрафами та блокуваннями. Оці попередження за недотримання мовної квоти на пісні у 0,3%!!!! – найкращий аргумент, чому журналістська спільнота опирається законодавчим новаціям із поширення сфери дії Нацради на друковані та онлайн-медіа, опирається прийняттю закону «Про медіа»».