Перша заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина КОНСТАНКЕВИЧ переконана що вже час переходити до конкретних, конструктивних пропозицій щодо підтримки українських медіа.
Під час Всеукраїнської онлайн наради керівників регіональних (місцевих) телерадіокомпаній Ірина Констанкевмч говорила про таке:
– Питання, що обговорюються з Національною спілкою журналістів України, є дуже важливими, адже вони стосуються не лише проблем окремих видань і телерадіокомпаній. Ми розглядаємо питання значно ширше: перше – в контексті безпеки нашої держави, друге – в контексті питань суспільного розвитку, третє – питання гуманітарного розвитку. Тому я би просила представників телерадіокомпаній услід за видавцями сформулювати конкретні пропозиції щодо підтримки медіа і передати їх до нашого комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Чим конкретно можемо допомогти?
Перше – це напрацювання законодавчих ініціатив, і якщо є пропозиції журналістської спільноти, в комітеті готові взяти їх у роботу.
Друге. Питання широкого і вузького змісту, які потребують обговорення, ми готові розглянути на засіданнях робочої групи. Думаю, що кілька засідань робочої групи ми зможемо провести найближчим часом – у червні-липні.
Третє питання. Хотілося б, щоб від широких обговорень ми перейшли до конкретних, конструктивних пропозицій. Тож чекаємо в комітеті пропозиції і за результатами обговорення стану справ у сфері діяльності регіональних і локальних телерадіокомпаній. Готові й надалі з ними працювати.
Хочу нагадати, що про регіональні ЗМІ велася розмова ще в 2020 році: торік відбулося шість засідань робочої групи з питань роботи медіа. Найголовніше, чого вдалося досягти, – це привернути увагу до проблем регіональних і локальних засобів масової інформації. Також ми порушили питання про будівництво загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі Multiplex і питання фінансування цього проєкту. Хоча це досить вартісне обладнання, але упевнена, що на нього треба виділяти кошти з огляду на інформаційну безпеку країни.
Вважаю, що невідкладно треба вирішувати інформаційні проблеми в прикордонних областях України. Як депутат-мажоритарник я відчуваю, наскільки зараз активізувалися чужі впливи в нашому поліському регіоні. Ми бачимо, яка непроста зараз ситуація з Білоруссю, в інших прикордонних регіонах. Росія нарощує наступ і в інформаційній сфері, і нам треба ефективно протистояти ворожій інформації. А для цього регіональні ЗМІ за державної підтримки повинні активізувати свою роботу.