Кандидатурою в члени Нацради від НСЖУ стала Ганна Красноступ – директорка Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки Міністерства культури та інформаційної політики.
Відповідне рішення про підтримку авторитетної національної медійної експертки ухвалив 15 березня секретаріат НСЖУ.
Розглядалися також кандидатури т.в.о. начальника відділу внутрішніх комунікацій Командування Сил територіальної зборони ЗСУ, секретаря НСЖУ Володимира Данилюка (який, однак, під час засідання Секретаріату зняв свою кандидатуру, оскільки має нагальні обов’язки по військовій службі), локального продюсера, фіксера, координатора, перекладача з Одеси Артема Перфілова і начальниці комунального підприємства «Муніципальна телевізійна мережа» (Запоріжжя) Ірини Полієктової.
Як наголосив голова Спілки журналістів Сергій Томіленко, свого претендента у члени Нацради НСЖУ висунула не кулуарно, а через широке громадське обговорення. Це перше обрання члена Нацради за новим медійним законодавством. НСЖУ може висунути лише одного претендента, кандидатуру якого розглядатимуть різні державні структури, і остаточне рішення винесе Верховна Рада України.
Перша секретар НСЖУ Ліна Кущ зазначила, що особисто знайома з трьома з чотирьох претендентів, а четвертого знає заочно. Вона вважає їх гідним кадровим резервом на державних посадах різного рівня. На її думку, крім Володимира Данилюка, який через військову службу не може претендувати на посаду в цивільних органах державної влади, найбільш гідною кандидатурою є Ганна Красноступ – людина, яка пильно стежить за ситуацією в усьому медіасекторі, включно з локальними медіа, і намагається розробляти пропозиції щодо його реальної підтримки. Також вона очолює національний комітет кампанії Ради Європи під гаслом «Журналісти мають значення».
На підтримку кандидатури Ганни Красноступ висловилися секретарі НСЖУ Володимир Данилюк, Костянтин Григоренко, Ольга Куліш, Гліб Головченко, Олександр Бриж, Денис Іванеско.
Зокрема, Костянтин Григоренко зазначив, що Ганна Красноступ добре знайома з проблемами українських медіа, багато років співпрацює з НСЖУ.
– Ще в часи головування у спілці Ігоря Лубченка вона була частою гостею Ігоря Федоровича. Відтак активно співпрацювала з Олегом Наливайком, а тепер – і з Сергієм Томіленком. На всіх заходах – як усередині країни, так і за кордоном, підтримувала спілку, обіймала державницьку позицію, показала себе досвідченою юристкою, – наголосив Костянтин Григоренко.
Відтак відбулося голосування по кожній кандидатурі окремо. Беззаперечною переможницею стала Ганна Красноступ.
Як зазначив Сергій Томіленко, Ганна Красноступ стала цілком несподіваною претенденткою на висування від НСЖУ.
– Вона звернулася про підтримку лише через публічне оголошення – інакше ми й не знали б, що очільниця управління в міністерстві хотіла б отримати нашу підтримку. Очевидно, що Ганну Красноступ як авторитетного фахівця будуть підтримувати різні медійні організації, і ми раді, що вона звернулася саме до нас. Ми сподіваємося, що вона – та людина, яка усвідомлює, що покликання Нацради – це не «право пригноблювати медіа», а велика відповідальність підтримувати й допомагати їм, – наголосив Сергій Томіленко.
Інформаційна служба НСЖУ