«Мить історична, хоча надто печальна» – з такими словами на першій шпальті припинила своє існування ще одна газета на Вінниччині – «Гайсинський вісник».
Як повідомляє Жмеринка.City, колектив журналістів з Гайсина звернувся до своїх читачів зі словами, що це останній їхній випуск в паперовому форматі.
«Вимушені повідомити вам, шановні читачі, про те, що з 1 липня “Гайсинський вісник” припиняє свою діяльність, і газета в паперовій версії виходити не буде, – інформує редакція. – 29 червня вийшов друком її останній номер. Дякуємо всім, хто протягом цих років був з нами».
Видань, що припинили друк, у Вінницькій області вже більше десяти. Калинівка, Липовець, Чечельник, Тиврів, Могилів-Подільський, Бар, Гайсин…
Ситуація з друкованими ЗМІ в Україні залишається критичною. Національна спілка журналістів України поскаржилася президенту на проблему друкованих медіа, адже масове звільнення листонош по всій країні зупиняє поштову доставку газет і позбавляє українців доступу до важливої інформації під час війни.
У Жмеринському відділенні Укрпошти з 1 липня також пройшла оптимізація: з 14 листонош залишилося лише 8. Ці жінки за мізерні зарплати, бо часто це навіть на ставка, а 0,5 чи 0,75 від мінімальної зарплати змушені розносити пенсії, повідомлення від служб, листи та періодику.
Щотижневик «Жмеринська газета» читачі дедалі частіше отримують не в п’ятницю, а з понеділка. А в сільських населених пунктах теж ситуація критична. Переїзне відділення залишає газети в магазинах місцевих, але не завжди та газета дочекається там свого читача.
– Дівчатка, я вам телефоную з села Лопатинці! Чому немає пенсії до цього часу і чому 2 тижні я не отримую вашої газети? Я ж нічого не знаю, що відбувається у світі! – каже у телефонній слухавці читачка «Жмеринської газети» Міла Вікулова.
– Люди добрі, коли буде доставка газети в село Телелинці? Знову ми не дочекалися щотижневика. Сказали, що залишили в магазині, але хтось перший забрав газету, і продавець не побачила… Будь ласка, дівчата, скажіть їм нам наверху, щоб почули нас тут, простих людей. Нам потрібна інформація… – з цими словами в телефонній слухавці звертається ще одна читачка пані Віра.
Херсонські журналісти з мережі сайтів City розповідають, що під час окупації ворог активно розгортав свою інформаційну війну: відкрили і почали безкоштовно поширювати 2 друковані газети, створили телерадіокомпанію, яка готує відеосюжети про діяльність їхніх псевдокерівників, забезпечили 6 радіоточок та 11 Телеграм-каналів. До того ж, по окупованих містах і селах їздять телемобілі, вантажівки з екранами, на яких транслюють свої пропагандистські сюжети.
«Як нам пояснити, що інформаційна війна теж дуже важлива? Людям потрібна інформація, особливо для тих, хто живе в тимчасово окупованих територіях та віддалених населених пунктах, де немає доступу до інтернету», – наголошують журналісти «Жмеринської газети».