Хоча робота із запровадження українського мовлення на територіях, що межують із українсько-білоруським і українсько-російським кордоном, і ведеться, наразі тут і далі транслюються ворожі телеканали. Про це під час робочої наради з головою Національної спілки журналістів України та місцевими медіа Чернігівщини розповів міський голова Городні Андрій Богдан.
– У Городні майже всі жителі громади читають газету. І довіряють їй, – сказав міський голова. – Не скрізь працює інтернет і не всіх охоплює. Тому тільки через газету люди можуть отримувати правдиву інформацію. Люди, коли їм інформація потрібна, починають її шукати. І важливо, від кого вони її отримають: від нечесних людей і непрофесіоналів, від ворогів чи від українських професійних журналістів.
Андрій Богдан розповів про співпрацю з місцевим виданням під час спроби тимчасової окупації росіянами: друкована газета тоді виходити не могла, але редакція поширювала інформацію через соціальні мережі. Це дуже заспокоювало людей. Водночас, редакція потурбувалася про збереження підшивок своєї газети за попередні роки, тому що переконана: друкована преса – джерело найбільш об’єктивної інформації про те, що відбувається на місцях.
– В інтернеті публікують ту інформацію, яку найбільше переглядають, – цікаву, але не обов’язково правдиву. Тому нашу історію зберігає й передає майбутнім поколінням передусім газета. Це важлива функція місцевої преси, – сказав Андрій Богдан.
Головна редакторка газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш зазначила, що місцеві жителі, насамперед, довіряють інформації з місцевої газети, тому альтернативи друкованим медіа сьогодні немає.
– Це накладає на локальну пресу величезну відповідальність, – сказала редакторка. – І хоча нам дуже важко ставати на ноги, ми мусимо працювати.
Світлана Томаш подякувала Спілці за допомогу як під час тимчасової окупації, так і після звільнення.
Редактори місцевих медіа під час зустрічі наголосили, що вартість паперу для газети постійно зростає. Тому, якщо держава не допоможе, це спричинить масові закриття видань.
Голова НСЖУ Сергій Томіленко наголосив: збереженні газети – це ще й десятки досвідчених журналістів, які продовжуватимуть працювати і утримувати свої сім’ї. Голова Спілки пообіцяв підтримувати медіа в пошуку фінансування.
Інформаційна служба НСЖУ