Творча мистецька зустріч журналістів-переселенців з керівниками Запорізького міського об`єднання митців «Колорит» Оленою Сауріною та Ольгою Хар’яковою відбулася у межах постійних заходів «Арт-підтримка» у Запорізькому Центрі журналістської солідарності НСЖУ.
Художниці продемонстрували журналістам відеоролик про волонтерську діяльність своєї організації та проекти, втілені в роки війни.
Ольга Хар’якова представила журналістській спільноті невелику виставку свого живопису: акварельні пейзажі і натюрморти. Щирі чуттєві малюнки, тони, кольори, сюжети…
ДОВІДКА. ЗМОМ «Колорит» – громадська творча організація професійних художників, дизайнерів і майстрів декоративно-прикладного мистецтва, яка діє з 1994 року. Зараз, під час війни, налічує 95 членів. Має постійну творчу експозицію, виставку-продаж на площі Маяковського обласного центру. Є постійним учасником виставок в обласному художньому музеї та в Виставковій залі обласної організації Національної спілки фотохудожників, бібліотеках міста, в обласній філармонії.
«Колорит» давно відомий в місті своїми благодійними справами. За роки своєї майже 30-річної роботи майже 700 авторських картин було безкоштовно передано міським школам, дитячим лікарням, військовому шпиталю, 55-й артбригаді. Надавали вони свої картини і для участі в благодійному аукціоні «Рука підтримки», яку неодноразово проводила Запорізька обласна організація НСЖУ на допомогу нужденним ветеранам-журналістам.
Також у межах постійно діючого проєкту «Художня майстерня» регулярно проводяться персональні та тематичні виставки. Найбільше художники допомагають маленьким пацієнтам. За час повномасштабної війни обласній дитячий лікарні та дитячий лікарні № 5 безкоштовно передали 300 картин, розписали стін в приміщеннях 5-ї лікарні, де перебувають діти.
З травня 2022 року, коли люди, які не поїхали з міста, впадали в розпач від перших сирен та бомбування, об`єднання «Колорит» заснувало новий проєкт «Арт-підтримка», заходи якого відбувались щонеділі, і який тривав шість місяців у приміщенні фотохудожників. Проєкт включав виставку картин запорізьких митців та майданчик для спілкування з музикантами, бардами, акторами, поетами. Потік учасників не вщухав з 10-ої ранку до 17-ої вечора. Відвідувачі брали участь в майстер-класах з малювання, бодіарту, слухали музику відомих запорізьких музикантів та учнів музичних шкіл, вірші. Словом – зцілювалися душею.
Кошти, зароблені на недільних перфомансах, передавались журналістці та волонтерці Олені Шевчук на потреби Запорізького військового шпиталю.
Журналісти-переселенці – постійні гості у концертному залі ім. Глінки. Вони бачили, як поєднуються живопис і чарівна музика. «Колорит» разом з Іриною Конарєвою, генеральним директором Запорізької обласної філармонії, організували в стінах філармонії художню виставку. Глядачі змогли насолоджуватися різнобарв’ям картин під акомпанемент заслуженої артистки України Ілони Турчанінової та лауреата міжнародних конкурсів Андрія Нетреби. А на День вишиванки презентували в філармонії виставку «Квіткова весна». За домовленістю, виставка у паркетному залі філармонії діятиме на постійній основі та оновлюватиметься кожні два місяці.
Родзинкою творчої зустрічі з журналістами став майстер-клас з малювання ліричного пейзажу з ароматом кави. Техніка виконання – акварель розчинною кавою. Пані Олена і Ольга покроково, до дрібниць навчали, як ґрунтувати папір та наносити шар за шаром каву, розповідали про пропорції та тіні. А потім всі з подивом дивились на свою творчість і раділи, мов діти.
– Ми насолоджувалися власною творчістю. Нам вдалося відволіктися від війни, вивільнити свої емоції. Я дуже щаслива, що мені вдалося доторкнутися до цього виду мистецтва, – каже журналістка з Бердянська Вікторія Горбатко.
Майстрині запросили медійників на виставки та майстер-класи. Зараз вони готуються до нової експозиції у виставковому залі фотохудожників.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 152.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Олена Морозова
Фото Крістіни Кулагіної