Прем’єрний показ стрічки «На межі: історія незламності редактора прифронтової газети», підготовленої інформаційною службою НСЖУ, відбувся 5 червня, напередодні Дня журналіста, в столичному конгресно-виставковому центрі «Парковий»
Цей фільм розповідає про роботу прифронтової газети «Зоря» із Золочева Харківської області та її головного редактора Василя Мірошника. Щотижня він на власному автомобілі доправляє тираж газети в населені пункти, де є читачі цього видання, в тому числі – в прифронтові села, які чудово проглядаються в приціли російських снайперів.
– Кожна поїздка – це 400 кілометрів прифронтових доріг. Це населені пункти, які давно омиті кров’ю мирних людей. У кожному з них дуже багато загиблих, – каже Василь Мірошник. – Але не робити сьогодні газету для прифронтових територій не можна.
Навіть бомбардування харківської друкарні, де виходила у світ газета, не змусило Василя Мірошника припинити або призупинити друк «Зорі».
Знімальна група спілки журналістів проїхала із ним весь шлях, зокрема, у найвіддаленіші куточки Золочівщини, яка з трьох сторін оточена територією росії.
– Герой нашого документального фільму робить свою роботу на межі – межі з росією, межі можливостей. Саме тому цей фільм ми назвали саме так. На межі – це і про географію, і про стан, – розповіла режисерка фільму Наталя Шумак. – Василь Савич видає і розвозить газети, хоча міг би цього не робити. Але робить – щоб інформувати людей, щоб допомагати їм. Ми з Євгенієм Черевком теж могли б не знімати цей фільм. Бо я журналістка, я не оператор. І Женя режисер монтажу, він не оператор. Але ми беремо камери в руки і їдемо фільмувати прифронтове життя. Щоб показувати його таким, яким воно є, показувати героїзм і стійкість таких простих людей, як Василь Савич, як ті жителі, які висаджують клумби після обстрілів, як працівники друкарні, які попри блекаут друкують газети. Хоча всі вони могли цього не робити.
![«На межі: історія незламності редактора прифронтової газети»: НСЖУ провела прем’єрний показ свого документального фільму 18 «На межі: історія незламності редактора прифронтової газети»: НСЖУ провела прем’єрний показ свого документального фільму 1](https://nsju.org/wp-content/uploads/2024/06/photo_2024-06-05_17-44-15-1024x611.jpg)
Наталя переконана, що кожен українець тепер робить те, чого насправді міг би і не робити. Наші захисники так само могли б не воювати. Але завдяки тому, що кожен із них узяв до рук зброю і пішов на фронт, ми можемо проводити такі заходи.
– Спілка журналістів розглядає презентацію фільму як нагоду акцентовано говорити про важливість роботи журналістів, які постійно живуть і працюють на прифронтових територіях, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Сергій Томіленко на презентації фільму Сергій Томіленко із авторами фільму
Саме журналісти з прифронтових областей стали почесними гостями показу.
Спеціально аби вшанувати мужнього головного редактора з прикордонної Харківщини, 5 червня (на день раніше) було підписане розпорядження Голови Верховної Ради України про нагородження Василя Мірошника Грамотою парламенту. Вручив нагороду голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
Особливими гостями наших заходів були авторитетні пресофіцери – Сергій Череватий, Ілля Євлаш і Роман Чоп.
Інформаційна служба НСЖУ