Прем’єрний показ стрічки «На межі: історія незламності редактора прифронтової газети», підготовленої інформаційною службою НСЖУ, відбувся 5 червня, напередодні Дня журналіста, в столичному конгресно-виставковому центрі «Парковий»
Цей фільм розповідає про роботу прифронтової газети «Зоря» із Золочева Харківської області та її головного редактора Василя Мірошника. Щотижня він на власному автомобілі доправляє тираж газети в населені пункти, де є читачі цього видання, в тому числі – в прифронтові села, які чудово проглядаються в приціли російських снайперів.
– Кожна поїздка – це 400 кілометрів прифронтових доріг. Це населені пункти, які давно омиті кров’ю мирних людей. У кожному з них дуже багато загиблих, – каже Василь Мірошник. – Але не робити сьогодні газету для прифронтових територій не можна.
Навіть бомбардування харківської друкарні, де виходила у світ газета, не змусило Василя Мірошника припинити або призупинити друк «Зорі».
Знімальна група спілки журналістів проїхала із ним весь шлях, зокрема, у найвіддаленіші куточки Золочівщини, яка з трьох сторін оточена територією росії.
– Герой нашого документального фільму робить свою роботу на межі – межі з росією, межі можливостей. Саме тому цей фільм ми назвали саме так. На межі – це і про географію, і про стан, – розповіла режисерка фільму Наталя Шумак. – Василь Савич видає і розвозить газети, хоча міг би цього не робити. Але робить – щоб інформувати людей, щоб допомагати їм. Ми з Євгенієм Черевком теж могли б не знімати цей фільм. Бо я журналістка, я не оператор. І Женя режисер монтажу, він не оператор. Але ми беремо камери в руки і їдемо фільмувати прифронтове життя. Щоб показувати його таким, яким воно є, показувати героїзм і стійкість таких простих людей, як Василь Савич, як ті жителі, які висаджують клумби після обстрілів, як працівники друкарні, які попри блекаут друкують газети. Хоча всі вони могли цього не робити.
Наталя переконана, що кожен українець тепер робить те, чого насправді міг би і не робити. Наші захисники так само могли б не воювати. Але завдяки тому, що кожен із них узяв до рук зброю і пішов на фронт, ми можемо проводити такі заходи.
– Спілка журналістів розглядає презентацію фільму як нагоду акцентовано говорити про важливість роботи журналістів, які постійно живуть і працюють на прифронтових територіях, – наголошує голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Саме журналісти з прифронтових областей стали почесними гостями показу.
Спеціально аби вшанувати мужнього головного редактора з прикордонної Харківщини, 5 червня (на день раніше) було підписане розпорядження Голови Верховної Ради України про нагородження Василя Мірошника Грамотою парламенту. Вручив нагороду голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин.
Особливими гостями наших заходів були авторитетні пресофіцери – Сергій Череватий, Ілля Євлаш і Роман Чоп.
Інформаційна служба НСЖУ