Ключові аспекти ефективної комунікації між журналістами, які сприяють підвищенню рівня їхньої роботи, сучасні виклики професії, творчий пошук, взаємодія із прес-офіцерами та стійкість – така проблематика обговорювалась на зустрічі голови НСЖУ Сергія Томіленка із воєнними кореспондентами, молодими журналістами і студентами у Запоріжжі. Захід, організований Запорізькою обласною організацією НСЖУ та Центром журналістської солідарності у незламному хабі «Титан» об’єднав близько 40 представників медіаспільноти, які активно працюють у складних умовах війни, висвітлюючи події, що відбуваються в країні.
Дискусія охоплювала питання взаємодії між колегами, обміну досвідом та створення єдиної інформаційної платформи, яка дозволить журналістам ще оперативніше та якісніше висвітлювати події. В розмові також взяли участь і представники медіа ГУ ДСНС Запоріжжя
Сергій Томіленко, виступаючи перед молодими журналістами, наголосив на їхній важливій ролі в сучасних умовах:
–Ви – майбутнє української журналістики, і вже зараз виконуєте величезну роботу, не зважаючи на всі труднощі та виклики, які ставить перед вами війна. Ваша відданість професії, прагнення до правди та висвітлення подій є надзвичайно важливими для суспільства. Разом маємо бути згуртованими та підтримувати один одного, адже журналістика – це не лише про інформацію, а й про відповідальність перед людьми.

Зустріч стала не лише майданчиком для обговорення актуальних питань, а й місцем, де журналісти могли особисто познайомитися, поділитися своїми думками та знайти однодумців для подальшої співпраці.
Так, керівник телеканалу МТМ Юрій Юрченко запропонував провести на локації телеканалу творчу зустріч молодих медійників, на якій вони могли б обмінятися досвідом, обговорити нові творчі ідеї, об’єднати зусилля у висвітленні актуальних тем воєнного часу.
Молода керівниця телеканалу Суспільне у Запоріжжі Альона Наталуха розповіла про роботу воєнкорів та виклики, з якими їм доводиться зустрічатися, підняла проблему страхування журналістів, які висвітлюють війну, працюючи близько лінії фронту та на прифронтових територіях.
Про розвиток журналістики рішень, професійну підготовку кадрів і поповнення лав НСЖУ молодими медійниками говорила на зустрічі Катерина Рождественська – керівниця молодіжного крила обласної спілчанської організації, засновниця і редакторка Iнтернет-медіа «Soda», яке відкрилося вже під час війни і, попри труднощі, успішно розвивається.
Вже під час війни було засноване ще одне молодіжне Інтернет-медіа «Відбудова. Запоріжжя». Його керівник Максим Савченко розповів, як вдається організувати роботу за рахунок грантів. Адже іншого фінансування в умовах воєнного часу просто немає.
– Ми можемо тільки мріяти про підтримку медіа з боку держави, яка вкрай необхідна у воєнний час. І ті видання, які виходять зараз чи відновили вихід – це все зроблено завдяки грантам, підтримці НСЖУ та міжнародних організацій. Ми розуміємо свою відповідальність і працюємо часто на волонтерських засадах. Але підтримка держави дуже необхідна. Бо людям потрібна правдива і об’єктивна інформація, бо там, де не буде наших медіа – там будуть ворожі російські, – зазначив він.

А відома воєнна фотокореспондентка Катерина Клочко звернула увагу на роль солідарності журналістів в складних умовах воєнного часу.
–Хочу відзначити велику роль НСЖУ і Центру журналістської солідарності у згуртуванні журналістів, у постійній допомозі і підтримці кожного з нас. Ми відчули це з перших днів широкомасштабного вторгнення. Це і захисне спорядження, і матеріальна, і надання технічних засобів молодим редакціям і журналістам, і професійне та безпекове навчання. Ми стправді відчули, що журналісти важливі, – підкреслила фотокореспондентка.
Сергій Томіленко передав Катерині Клочко сучасну фотокамеру, яка стане їй у пригоді при підготовці репортажів з війни. А молодим воєнним журналістам – учасникам зустрічі вручив спеціально виготовлені НСЖУ шеврони «Воєнний кореспондент» і Прапор воєнних кореспондентів, на фоні якого всі учасники зібрання і сфотографувалися.
Про роботу журналістів у зоні бойових дій чи близько до лінії фронту, про правила безпеки, яких слід дотримуватись, висвітлення чутливих тем та буднів наших військовиків розповіли учасникам зустрічі офіцер ОТУ Запоріжжя Аркадій Радківський та пре-офіцер 65-механізованої бригади «Великий Луг» Сергій Скібчик, які допомагають воєнкорам в організації роботи на Запорізькому напрямку.
Завершилася зустріч ще однією приємною подією. Молоді журналісти, які в березні вступили до лав НСЖУ – Альона Наталуха, Кіра Овес та Максим Савченко – одержали з рук Сергія Томіленка журналістські посвідчення і візитівки.









Мережа Центрів журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, реалізована у співпраці з Міжнародною та Європейською федераціями журналістів, ЮНЕСКО та за підтримки народу Японії. Наша головна мета – допомога медійникам, які працюють в Україні під час війни. Центри працюють у Києві, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, Львові та Івано-Франківську. Цей проєкт є частиною більш широких зусиль ЮНЕСКО, спрямованих на підтримку безпеки журналістів та свободи слова в Україні.
Контакти Центру журналістської солідарності в Запоріжжі – 096 277 53 52 (Наталя Кузьменко, Валентина Манжура, співкоординатори Запорізького центру), адреса: пр. Соборний, 15
Валентина Бистрова
Фото Дар’ї Зирянової та Ганни Логвиненко
Дискусія з цього приводу: