Leopolis.news – відомий на Львівщині ресурс, який щодня читає 10-15 тисяч людей. Проте, після повномасштабного вторгнення практично повна відсутність реклами могла поставити колектив на межу закриття. Підтримку видання отримало від Національної спілки журналістів України та її міжнародних партнерів, які надали фінансову підтримку учасникам творчих проєктів Спілки, – ініцітиви Ukrainian Media Fund та Gazeta Wyborcza Foundation.
«Участь у у творчих проектах НСЖУ «Ми з України!» та «Журналісти важливі!» дала нам можливість серйозно мобілізувати творчий колектив редакції Leopolis.news. У багатьох з нас був стан, який близький до панічного. Бо практично повна відсутність реклами могла поставити колектив на межу закриття, – коментує керівник видання Андрій Болкун. – Крім того, це дало змогу дійсно показати читачам неймовірних людей, які знайшли в собі сили й мужність самодисциплінуватися, взяти себе в руки на новому місці і творити щось нове, допомагати людям. І їх діяльність стала прикладом для інших. Та й розголос у ЗМІ часто привертає до них увагу, допомагає знайти нових клієнтів чи партнерів. А проект «Журналісти важливі!» взагалі допоміг по-новому глянути на наших колег, які у військовий час стали справжніми героями. Громадськість усвідомила наскільки в сьогоднішніх умовах є потрібна праця журналіста з донесення правди про все що діється на фронті і в тилу. До війни редакції здебільшого конкурували між собою, а зараз все-таки є відчуття більшої солідарності та взаємодопомоги. Та й завдяки матеріалам про наших колег і про діяльність НСЖУ люди зрозуміли, що слово і позиція журналістів грають вирішальну роль у становленні реально демократичних і європейських засад з побудови нашої країни».
Також фінансова допомога міжнародних партнерів дала змогу колективу не зменшувати темпи роботи, хоча наразі співробітники працюють по 14 годин в день.
«Більше того, ця стабільність дала змогу нам збільшити коло своїх читачів і сприяла появі хоч якоїсь комерційної реклами. Завдяки дотації нам вдалося перенести наш сервер з усіма даними сайту за кордон, що убезпечило наш ресурс від DOSS-атак та відключень від електроенергії. Окрім того, з метою стабільної роботи закуплено додаткові батареї для ноутбуків журналістів та потужну зарядну станцію. Відремонтовано комп’ютерну техніку. Фінансова допомога дозволила зберегти колектив редакції. Після короткої перерви весною, знову до роботи на гонорарній основі залучені локальні кореспонденти у двох значних містах Львівщини — у Самборі та Бродах», – додає Андрій Болкун.
А про важливість роботи ресурсу Leopolis.news в умовах інформаційної війни свідчить і той факт, що Роскомнагляд у червні цього року додав видання до переліку заблокованих у рф сайтів.
***
За час дії програми допомоги українським медіа у 2022 році Національна спілка журналістів України, за вагомої підтримки партнерів Ukrainian Media Fund та Gazeta Wyborcza Foundation, надала фінансову допомогу 43 редакціям.
У контентних проєктах «Ми з України!» та «Журналісти важливі!», ініційованих НСЖУ, на постійній основі взяло участь 36 медіа. Вони отримували фінансову допомогу від партнерів терміном два місяці і більше. Зокрема, серед учасників проєктів – 29 регіональних та місцевих редакцій. Допомогу від НСЖУ та Ukrainian Media Fund отримало й 7 всеукраїнських медіа, загальна аудиторія яких становить понад 3,5 мільйона читачів. 25 українських медіа – учасників проєктів НСЖУ – завдяки допомозі змогли оплачувати друк своїх газет.
За час дії проєкту «Ми з України!», ініційованого НСЖУ за підтримки Ukrainian Media Fund та Gazeta Wyborcza Foundation, у місцевих та національних медіа вийшли друком чи в ефір понад 480 авторських матеріалів про сильних духом українців, які допомагають співвітчизникам під час війни. За два місяці впровадження ініціативи «Журналісти важливі!» медіа-учасники проекту опублікували понад 80 матеріалів про роботу своїх колег. Проєкт ще триває.
Ініціативу Ukrainian Media Fund започаткувала Фундація Gazeta Wyborcza разом із партнерськими організаціями медіакомпаній скандинавських країн. Фонд був заснований на знак солідарності з журналістами та фотографами, які щодня ведуть репортажі з передової в Україні. Його головною метою є мобілізація міжнародної підтримки – як фінансової, так і матеріальної – для місцевих засобів масової інформації в Україні. Так через Ukrainian Media Fund для українських журналістів було передано захисне спорядження і обладнання для роботи: ноутбуки, павербанки, фото- та відеокамери, штативи, смартфони.