Журналістки інтернет-порталу Слов’янська 6262.com.ua наповнюють сайт новинами з життя прифронтового міста, розповідають про волонтерську діяльність, активно комунікують з військово-цивільною адміністрацією, повідомляють мешканцям міста важливу для них інформацію. Вони також взяли на себе місію організаційно допомагати тим, хто вирішив евакуюватися.
Уже два місяці, як колеги працюють у Чернівцях, куди змушені були переїхати з початку широкомасштабного російського вторгнення, аби продовжувати професійну діяльність.
Представники Центру журналістської солідарності (Чернівці) Ілля Суздалєв і Володимир Бобер днями зустрілися з колегами зі Слов’янська.
«Слов’янськ максимально наближений до зони бойових дій, постійно чутно залпи важкої артилерії, реактивних установок, зазнають обстрілів сусідні міста і селища, – розповідає головний редактор сайту Олександра Горенко*. – Зараз мешканці міста особливо потребують правдивої оперативної інформації».
«Центри журналістської солідарності якраз надають практичну допомогу журналістам, блогерам, усім медійникам, які виїхали з небезпечних регіонів або продовжують там працювати. Маємо зараз можливість адресно забезпечити журналістів бронежилетами, касками, надати фінансову підтримку», – зазначив Ілля Суздалєв.
Під час зустрічі обговорили нагальні потреби редакції Інтернет порталу 6262.com.ua, які виникли у зв’язку з переїздом, обмінялися досвідом медійної роботи в умовах війни.
* Прізвище змінене з міркувань безпеки.
ДОВІДКОВО
Організатор мережі Центрів журналістської солідарності – Національна спілка журналістів України за сприяння Міжнародної та Європейської федерацій журналістів. Центри журналістської солідарності працюють у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську.
Їх завдання – допомогти журналістам-вимушеним переселенцям облаштуватися на новому місці тимчасового проживання, у тому числі за кордоном, знайти роботу, надати моральну, матеріальну, фінансову підтримку. ЦЖС також сприяють у роботі колегам, які перебувають у зоні бойових дій або приїхали у відрядження до України.
Звернутися до центрів може будь-який працівник чи працівниця медіа, які виїхали з місця постійного проживання до будь-якої іншої області (а не лише до Західної України).
Для цього треба
Заповнити анкету за посиланням: https://bit.ly/3JcQFhK
Написати на електронну адресу: [email protected]
Написати на гарячу лінію у будь-який месенджер за номером телефону +380681266674