Міжнародна Федерація Журналістів (МФЖ) дала старт кампанії «Кінець безкарності за злочини проти журналістів». Мета даного проекту – привернути увагу до проблем фізичної безпеки журналістів у світі. Дана ініціатива є щорічною та стартує напередодні Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, який відзначається 2 листопада.
На думку колег саме публічне висвітлення цієї проблеми за допомогою конференцій, публікацій, розповсюдженню інформації допоможе покращити ситуацію. Для того, щоб дії проекту мали більш виражений характер, кожного року експерти МФЖ обирають по п’ять країн на які, на їх думку, треба звернути увагу.
Цього року до переліку таких країн потрапили Ємен, Індія, Росія, Мексика та Сомалі. Варто зазначити, що методологія відбору ґрунтується не лише на кількості вбитих журналістів, але й на кількості нерозкритих кейсів.
До речі, у 2019 році МФЖ звертала увагу на проблему безкарності в Україні (а також, у Палестині, Перу, Філіппіни та Сомалі).
На жаль, злочини проти журналістів залишаються в основному безкарними – за даними ООН, лише за один із десяти таких злочинів призводить до судового вироку.
МФЖ разом зі своїми філіями по всьому світу, будуть продовжувати висвітлювати та контролювати розслідування кожного вбитого журналіста, де б вони не сталися, і вимагати від влади правосуддя. Безкарність – це зелене світло для посилення насильства та нападів на наших колег.
В свою чергу, Національна спілка журналістів України, з нагоди цьогорічного Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів, організовує громадські слухання з питань безпеки журналістів в Україні. Захід відбудеться 2 листопада, об 11:00. Формат проведення – онлайн-трансляція. До участі запрошені журналісти, представники МВС, Національної поліції, міжнародних організацій, партнерських ГО, медіаексперти та медіаюристи.