Вивчити досвід буковинських друкованих та електронних медіа та поділилися своїм – з такою метою редактори місцевих газет з Франківської, Львівської, Донецької, Херсонської областей відвідали Чернівецький центр журналістської солідарності.
Упродовж дводенного спілкування з буковинськими видавцями та медіаменеджерами гості відвідали Видавничий дім «Молодий буковинець» та редакцію сайту «6262», який ще на початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну релокувався до Чернівців. Також учасники обговорили можливості виживання медіа, а насамперед – друкованих.
– Нині працювати місцевим газетам дуже важко – стрімко скорочуються тиражі газет, реклами немає, важко налагоджується співпраця з територіальними громадами, – констатує головний редактор газети «Народна воля» з Надвірної, що на Івано-Франківщині, Іван Грижук.
Гості схвально відгукнулися про проєкт Національної спілки журналістів з підтримки місцевої преси на деокупованих та прифронтових територіях. Адже там нашим колегам набагато важче виконувати свою роботу – доносити до людей правдиву інформацію.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності у Чернівцях– 068 286 37 06 (Володимир Бобер, координатор Чернівецького центру), адреса: пр. Незалежності, 96.
Про ЮНЕСКО. ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Інформаційна служба Чернівецького ЦЖС