В Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ, який діє із торішнього квітня, завітав голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки журналістів України Олексій Ковальчук. Олексій був учасником тренінгу з мобільної журналістики, який відбувся в Івано-Франківську,однак, як зауважив, не зміг не завітати у Центр. Колегам було про що поговорити, адже у Дніпрі з липня 2022 року також працює Центр журналістської солідарності.
Координаторка Івано-Франківського Центру Вікторія Плахта й Олексій Ковальчук поділилися досвідом роботи, обговорили майбутні спільні заходи між Центрами двох областей. Тим більше, що практика проведення спільних заходів уже є. Приміром, успішним був офлайн-онлайн «круглий стіл» на тему «Закон «Про медіа»: що змінилося».
– Я дуже захоплююся ініціативою Національної спілки журналістів України щодо створення таких Центрів – вони стали реальним прихистком для внутрішньо переміщених медійників, реально підтримують не тільки журналістів, але й медіа. Завдяки коштам, які вдається Спілці залучити від зарубіжних партнерів, покривається значна частина запитів журналістів щодо навчання, обладнання, відродження місцевих газет на деокупованих і прифронтових територіях. Приміром, 9 березня у нас на Дніпропетровщині під час обстрілів постраждала радіокомпанія. Виключно завдяки допомозі НСЖУ, й зокрема її очільника Сергія Томіленка, нам вдалося відновили ефір за три тижні. Також захоплює те, що після повномасштабного вторгнення Спілка всіма силами доносить на весь світ все те, що відбувається тепер у журналістській спільноті України», – зауваживОлексій Ковальчук.
Вікторія Плахта й Олексій Ковальчук обмінялися також доробком обох обласних спілок – книгами «Журналісти Прикарпаття» й «Всі дорогі, всі незабуті», яка присвячена колегам-журналістам Дніпропетровщини, які відійшли за межу Вічності.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
За інформацією Івано-Франківського ЦЖС