Івано-Франківський Центр журналістської солідарності НСЖУ та Молодіжна рада Івано-Франківської обласної організації Спілки журналістів ініціювали захоплюючу мандрівку в гори для медійників Івано-Франківщини та журналістів-переселенців, котрі вимушено проживають на Прикарпатті. Вони здійснили сходження на гору Кострича (1585 м) й пройшли одним із найпопулярніших та найпанорамніших хребтів українських Карпат – хребтом Костричі.
Хребет Костричі (ще кажуть хребет Кострич, Кострича) розкинувся між Чорногірським хребтом із південно-західної сторони та Покутсько-Буковинськими Карпатами зі сходу. Він хоч і не найвищий у Карпатах, але місцеві пейзажі зачаровують своєю красою. Цей туристичний маршрут ще цікавий і тим, що, йдучи хребтом Костричі від початку й до кінця, можна бачити, як паралельно тягнеться весь український найвищий масив. Звідси видно всю велич Чорногірського хребта від Петроса (2020 м), який трошки ховається за Говерлою (2061 м), й до Попа Івана Чорногірського (2028 м), який ледь визирає з-за гори Смотрич (1898 м). З іншого боку хребта відкриваються пейзажі на гору Ротило (1488 м) і нижчі карпатські вершини. З певних місць маршруту хребтом Костричі можна було помилуватися також масивами Свидовець та Горгани. Загалом медійна група пройшла пішки 16 200 м та 23 000 кроків.
–Завдяки Івано-Франківському Центру журналістської солідарності я дізналася що таке гори, побачила їх і, найголовніше, разом із прикарпатськими медійниками змогла підкорити деякі з вершин карпатських гір. За два роки мого тимчасового проживання на Івано-Франківщині це вже третя мандрівка в гори. По-особливому відчуваю гори, по-особливому вони мене надихають, по-особливому думається і мріється в горах, – поділилася враженнями Марина Трубнікова, журналістка-переселенка з Ізюма Харківської області.
Нагадаємо, Центри журналістської солідарності – це ініціатива Національної спілки журналістів України, що реалізується за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Вона покликана допомагати представникам медіа, що працюють в Україні під час війни. Центри діють у Києві, Львові, Івано-Франківську, Харкові, Запоріжжі, Дніпрі та надають журналістам організаційну, технічну, юридичну, психологічну й інші види допомоги.
Контакти Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську – 066 677 07 26 (Вікторія Плахта, координатор Івано-Франківського центру), адреса: вул. Січових стрільців, 25.
Про ЮНЕСКО.
ЮНЕСКО є спеціалізованою установою ООН з питань освіти, науки і культури. Вона робить внесок у мир та безпеку, сприяючи міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. ЮНЕСКО сприяє обміну знаннями та вільному потоку ідей для прискорення взаєморозуміння. Вона є координатором Плану дій ООН щодо безпеки журналістів і проблеми безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і працівників ЗМІ, зміцнюючи таким чином мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
Використані терміни та подання матеріалу в цій публікації не є висловленням будь-якої думки з боку ЮНЕСКО щодо правового статусу будь-якої країни, території, міста чи району або їхніх органів влади, так само як і ліній розмежування й кордонів.
Автор несе відповідальність за вибір і представлення фактів, що містяться в цій публікації, а також за висловлені в ній думки, які не обов’язково відповідають позиції ЮНЕСКО та не покладають зобов’язань на Організацію.
Дана Данилів.